Siatkarska najwyższa klasa rozgrywkowa kobiet od 2012 roku nosiła nazwę Orlen Ligi. Sponsorem tytularnym był wówczas PKN ORLEN. Współpraca dobiegła jednak końca.

 

Na oficjalnej stronie internetowej Ligi Siatkówki Kobiet pojawił się komunikat: "Informujemy, że zgodnie z decyzją naszego dotychczasowego partnera, współpraca pomiędzy Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. a PKN ORLEN zostaje zakończona. Przypomnijmy, że dzięki wsparciu naszego sponsora tytularnego przez ostatnie kilka lat prowadziliśmy kilka bardzo ważnych projektów dla przyszłości siatkówki. Największy z nich dotyczył rozgrywek Młodej Ligi i Młodej Ligi Kobiet".

- Dziękujemy za wsparcie, które PKN ORLEN okazywał nam w ostatnich latach 
– mówi Wojciech Czayka, prezes zarządu PLPS S.A. – Przed nami jednak nowe wyzwania 
i nowe szanse. Prowadzimy rozmowy z nowymi potencjalnymi partnerami. O ich wynikach będziemy informować na bieżąco – dodaje prezes.


"W związku z zakończeniem współpracy z PKN ORLEN, rozgrywki zawodowej ligi kobiet powracają do swojej historycznej nazwy – Liga Siatkówki Kobiet" - poinformowano.

 

Podobna sytuacja ma miejsce w Gdańsku. Sponsor tytularny występującego w PlusLidze Trefla Gdańsk - Lotos - wycofał się ze współpracy. Aktualnie ważą się losy klubu i zawodników.