Milik o krok od powrotu do wyjściowego składu SSC Napoli

Reprezentant Polski - Arkadiusz Milik jest bliski gry w pierwszym składzie SSC Napoli w meczu Serie A. Wiele wskazuje na to, że Polak w najbliższej kolejce w starciu z Bologną wystąpi od 1. minuty.

Media na Półwyspie Apenińskim zwracają uwagę na gola strzelonego w kadrze przez 23-letniego snajpera w meczu przeciwko Kazachstanowi (3:0). To jest kolejny argument dla szkoleniowca Napoli - Maurizio Sarriego, który przemawia za Milikiem. Według włoskich dziennikarzy trener neapolitańczyków zamierza dać 36-krotnemu reprezentantowi Polski szansę w większym wymiarze czasowym niż dotychczas.

Ponadto zmiany w składzie są bardzo możliwe ze względu na bardzo napięty terminarz w najbliższym czasie. W tygodniu startują rozgrywki Ligi Mistrzów. Do tego liga włoska również wkracza na wyższe obroty. W ciągu dwóch tygodni drużyny Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego rozegra aż cztery spotkania ligowe. Dlatego można spodziewać się, że Sarri da odpocząć Driesowi Mertensowi w potyczce z Bologną, która odbędzie się w tę niedzielę.

Wychowanek Rozwoju Katowice w rozgrywkach ligi włoskiej w meczu 1. kolejki przeciwko Hellasowi Werona wyszedł w pierwszym składzie. Wówczas rozegrał 61. minut i przyczynił się do zwycięstwa (3:1) strzelając jednego z goli. W kolejnym spotkaniu z Atalantą Bergamo (3:1) nie podniósł się z ławki rezerwowych.