ATP w Szczecinie: Gasquet nie planuje gry w challengerach

Tenis
ATP w Szczecinie: Gasquet nie planuje gry w challengerach
fot. PAP/EPA

30. tenisista świata Francuz Richard Gasquet zapowiedział, że jego występ w Szczecinie, to jednorazowe wydarzenie i nie planuje w przyszłości gry w imprezach tej rangi. - Mam nadzieję, że wrócę do turniejów ATP World Tour - wyjaśnił.

Szczeciński turniej jest najwyższej rangi challengerem, z pulą nagród stanowiącą równowartość 150 tys. dolarów plus hospitality (koszty utrzymania), co oznacza rangę 175 tys. dolarów.

Gasquet w Szczecinie gości po raz drugi. Poprzednio grał tu w 2004 r jako dwudziestolatek dopiero rozpoczynający karierę. Potem na stałe zadomowił się w światowej czołówce tenisowej, a ostatni turniej rangi challengera zagrał ponad 7 lat temu, wygrywając w Bordeaux.

We wtorek faworyzowany Francuz zagra z aktualnym mistrzem Polski Marcinem Gawronem o awans do drugiej rundy.

„Chciałbym wygrać turniej w Szczecinie, ale zdaję sobie sprawę, że każdy mecz będzie dla mnie ciężki. Dam z siebie sto procent i postaram się o jak najlepszy wynik” – zapewnił Gasquet po poniedziałkowym treningiem, który odbył wspólnie z Jerzym Janowiczem.

Obaj gracze rozlosowani są w różnych połowach drabinki i ich ewentualny wspólny mecz może się wydarzyć dopiero w finale. Agent Gasqueta sam się skontaktował z organizatorami turnieju w Szczecinie z propozycją występu. Francuz gra w Pekao Szczecin Open dzięki dzikiej karcie.

„Wprawdzie grałem tu 13 lat temu, ale pamiętam, że to naprawdę duży i wspaniały turniej, porównywalny do imprez ATP 250. Na tegorocznej liście startowej znajduje się wielu bardzo dobrych zawodników, więc na pewno nie będzie łatwo. W obecnym sezonie miałem sporo problemów z kontuzjami i dlatego potrzebuję teraz gry, aby na nowo wejść w właściwy rytm meczowy. Szczecin to dobre miejsce do grania, termin turnieju dopasował się do mojego tegorocznego kalendarza i mogłem przyjechać, aby właśnie tu odbudowywać swoją tenisową formę” – wyjaśnił Francuz.

Dodał jednocześnie, że nie planuje powrotu do imprez tej rangi: „Mam nadzieję, że uda się tego uniknąć i wrócę do turniejów ATP World Tour. Pekao Szczecin Open to dobrze przygotowany turniej, a wszystko jest organizowane dokładnie tak, jak należy. Dlatego nie mam żadnych problemów z graniem tu, postaram się wygrać jak najwięcej meczów i zwyciężyć w turnieju”.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie