Dybala odejdzie z Juventusu

Piłka nożna
Dybala odejdzie z Juventusu
fot. PAP

Mino Raiola nie reprezentuje Paulo Dybali, ale jest zdania, że piłkarz w najbliższym czasie będzie musiał odejść z Juventusu. Kolejnym kierunkiem ma być Hiszpania lub Anglia.

Dybala - obok Gonzalo Higuaina - jest aktualnie największą gwiazdą Juventusu, lecz Mino Raiola twierdzi, że Włochy staną się niedługo zbyt małe dla 23-latka. - Myślę, że on opuści Juve. Musi pójść do drużyny, w której będzie odpowiedni dla niego. Trudno być liderem w jego wieku, ale poradziłby sobie w Realu Madryt bądź którymś z Manchesterów lub Chelsea - powiedział.


Według Raioli, Dybala miałby problem w odnalezieniu się w nowym systemie gry Barcelony, stąd też większe przekonanie o transferze na Wyspy Brytyjskie. Tam praktycznie każdy klub z miejsca zrobiłby z Argentyńczyka największą gwiazdę, na której opierałaby się gra.

Dybala przeniósł się do Juventusu z Palermo w czerwcu 2015 roku za 32 miliony euro. W pierwszym sezonie w nowej ekipie zdobył 23 bramki i zaliczył 9 asyst. W ostatnim sezonie zgromadził 19 goli oraz 9 ostatnich podań, a aktualnie znajduje się wyśmienitej formie: w czterech spotkaniach uzbierał aż 7 bramek.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze