Pod nieobecność polskiego klubu w Champions League (w poprzednim sezonie wystąpiła Legia Warszawa) kibicom biało-czerwonych pozostaje emocjonować się występami poszczególnych zawodników.

W sezonie 2017/18 dziewięciu Polaków ma szansę wystąpić w fazie grupowej LM. W Bayernie niekwestionowaną gwiazdą jest Robert Lewandowski, w AS Monaco bardzo silną pozycję ma Kamil Glik, a w Borussii Dortmund - Łukasz Piszczek.

W zespole RSC Anderlecht występuje król strzelców poprzedniego sezonu belgijskiej ligi Łukasz Teodorczyk, a w sensacyjnym uczestniku LM Karabachu Agdam z Azerbejdżanu - Jakub Rzeźniczak. W SSC Napoli grają Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Bramkarzem Juventusu Turyn jest Wojciech Szczęsny, a Romy - Łukasz Skorupski. Na razie jednak obaj, jeżeli nic się nie zmieni, będą raczej rezerwowymi w LM (Szczęsny może liczyć bardziej na występy w Serie A).

Legia odpadła w trzeciej, przedostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, a jej pogromca - FK Astana z Kazachstanu - nie poradził sobie w następnym etapie z Celtikiem Glasgow.

Faza grupowa rozpocznie się 12/13 września, a zakończy 5/6 grudnia. Finał zaplanowano na 26 maja 2018 roku w Kijowie. Trofeum broni Real Madryt.

Polacy w LM w sezonie 2017/18 (kolejność alfabetyczna):

Kamil Glik (AS Monaco)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
Jakub Rzeźniczak (Karabach Agdam)
Łukasz Skorupski (AS Roma)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht)
Piotr Zieliński (SSC Napoli)