Ekstraliga rugby: Juvenia pozyskała zawodników z Ukrainy i Wenezueli

Inne
Ekstraliga rugby: Juvenia pozyskała zawodników z Ukrainy i Wenezueli
fot. PAP

Ekstraligowa drużyna rugby Juvenii Kraków pozyskała trzech zawodników, dwóch z Wenezueli oraz z Ukrainy. "Smoki", po ośmiu kolejkach spotkań, w tabeli zajmują siódme, przedostatnie miejsce.

"Podczas czerwcowego Krakow Rugby Festival, w stolicy Małopolski gościła wenezuelska drużyna Orchideas Negras. Sztab szkoleniowy Juvenii wypatrzył wówczas na boisku wyróżniającego się wiązacza i rozpoczął rozmowy. Leandro Narvaez będzie znaczącym wzmocnieniem formacji młyna" - poinformował rzecznik prasowy krakowskiego klubu Kajetan Cyganik.

Dodał, że zawodnik jest nie tylko sportowcem, ale także próbuje swoich sił jako pisarz. Napisał książkę "Todos los marcianos son iguales” („Wszyscy Marsjanie są tacy sami”). Jest też nauczycielem przedmiotów humanistycznych.

Do Polski wraz z Narvaezem przyjechał jego młodszy kolega – ma to być "wschodząca gwiazda wenezuelskiego rugby" - 22-letni Nestor Aguirre (łącznik ataku). Ma za sobą występy w pierwszej reprezentacji swojego kraju.

"Obaj gracze występują na kluczowych pozycjach i wierzę, że wzmocnią drużynę swoim doświadczeniem. Aguirre i Narvaez muszą w tej chwili przede wszystkim zaaklimatyzować się w nowym miejscu" - uważa trener Juvenii Marek Odoliński.

Szeregi "Smoków" zasilił również zawodnik pierwszej linii młyna z Ukrainy, który dodatkowo poprowadzi treningi rugby dla ukraińskich uczniów Szkoły Marcina Gortata (w Krakowie). Wasyl Łazorenko występował dotąd w klubie RK Chmielnicki.

Juvenia najbliższe spotkanie ligowe rozegra w sobotę. Na wyjeździe zmierzy się z Budowlanymi Lublin.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie