Kubica może trafić do Williamsa

Moto
Kubica może trafić do Williamsa
fot. PAP

W poniedziałek Carlos Sainz zostanie prawdopodobnie zaprezentowany jako nowy kierowca Renault. Takie rozwiązanie oznacza, że szansę na występowanie w barwach ekipy z Enstone straci Robert Kubica. Według ekspertów ma on jednak szanse na dołączenie do Williamsa, w którym mógłby przetestować nawet jeden z bolidów.

Renault sfinalizuje w poniedziałek umowę na dostawę silników z McLarena i będzie to dobra okazja, aby zaprezentować mediom Sainza, który jeszcze w tym roku ma zadebiutować jako kierowca ekipy z Enstone. Dwudziestotrzyletni Hiszpan dostał już zgodę od Red Bull Racing na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu.

We francuskiej stajni zabraknie więc miejsca dla Kubicy, który wziął udział w testach jej bolidów na węgierskim Hungaroringu. Polak wypadł wówczas bardzo dobrze i jak podkreśla dziennikarz Mark Hughes na łamach "Motorsport Magazine", najszybszy przejazd odnotował na drugim poziomie paliwa (czyli około 25-30kg). Sugeruje to, że osiągnął podobny czas do tego, który wykręcił Nico Hulkenberg, gdyż podczas kwalifikacji paliwo waży około 6kg. Wciąż jednak nie wiadomo czy Kubica jest gotowy do rywalizacji pod względem fizycznym i jakie wyniki osiągałby w dłuższej perspektywie czasu.

Pozyskaniem Polaka ma być jednak zainteresowany Williams, który mógłby dać mu szansę na jednym z treningów. Jeśli Polak pojechałby do Abu Zabi, to nie radzący sobie kondycyjnie z jazdą tegorocznym samochodem Felipe Massa mógłby spokojnie przygotowywać się do wyścigu w Hong Kongu, a później zakończyć karierę przed własną, brazylijską publicznością.

Dziennikarz zajmujący się tematyką F1 Jon Wilde uważa, że najwięcej o aktualnej formie Kubicy powiedziałby występ w pełnoprawnym wyścigu. Czy Williams stworzy Kubicy taką szansę? Przekonamy się już wkrótce!

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie