Polska zagra towarzysko z finalistą mundialu?

Piłka nożna
Polska zagra towarzysko z finalistą mundialu?
fot. PAP

Wszystko wskazuje na to, że jeżeli reprezentacja Polski w dwóch najbliższych meczach eliminacyjnych z Armenią i Czarnogórą zapewni sobie awans do mistrzostw świata w Rosji, to w listopadzie rozegra towarzyskie spotkanie z reprezentacją Meksyku. Drużyna z Ameryki Północnej ma już przepustkę na przyszłoroczny mundial.

- To prawda, że zagramy w Europie. Prowadzimy rozmowy na ten temat, ale nic nie zostało jeszcze podpisane, a nawet nie zostały zawarte żadne klauzule prawne, bo na przykład naszemu ewentualnemu rywalowi brakuje niewiele, by awansować do mistrzostw - powiedział dyrektor generalny meksykańskiej federacji, Dennis Te Kloese.

 

Meksykańskie media nie mają wątpliwości, że celem drużyny prowadzonej przez Juana Carlosa Osorio jest rozegranie spotkania właśnie z kadrą Adama Nawałki. Mimo że nieustalone zostały jeszcze żadne szczegóły, to jeżeli Polska uniknie baraży i już po dwóch najbliższych meczach zakwalifikuje się na mundial, to będzie mogła w listopadzie poświęcić czas na spotkania kontrolne.

 

Reprezentacja Polski za kadencji Adama Nawałki jeszcze nigdy nie mierzyła się z drużyną spoza Europy, mimo że rozegrała już pod wodzą obecnego selekcjonera 39 meczów.

KB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze