Piłka nożna

"Rozwodowy" wywiad Lewandowskiego. "Uderzył w...

- Lewandowski pracuje u nas jako piłkarz i zarabia za to dużo pieniędzy. Ten wywiad został przygotowany za plecami Bayernu przez jego agenta - Maika Barthela, który szkodzi także Robertowi - powiedział Rummenigge na łamach „Bilda”. Dyrektor sportowy Bawarczyków nie potwierdził jednak, że Lewandowski zostanie ukarany za swoje słowa karą finansową.

 

„Lewy” wytknął Bayernowi, że jego klub odstaje od norm, które panują na rynku transferowym. Żaden transfer Bawarczyków nie przekroczył nigdy 40 milionów euro, podczas gdy największe kluby świata od dawna płacą zdecydowanie większe kwoty za swoich piłkarzy – to również nie spodobało się Lewandowskiemu. Zdaniem kapitana Biało-Czerwonych Bayern zbyt krótko przygotowywał się do obecnego sezonu.

 

Dodatkowo "Lewy" porównał swojego pracodawcę do Realu Madryt, co również nie wpłynęło na jego korzyść. Z kolei słynny przed laty napastnik, a obecnie działacz mistrzów Niemiec włożył szpilkę Polakowi. - Jego niby wymarzony klub, czyli Real Madryt przygotowywał się w upale dwa razy dłużej niż my - wyznał Rummenigge.