Trybson: Chciałbym wystąpić na FEN 19 we Wrocławiu!

Sporty walki

Paweł „Trybson” Trybała (3-2, 2 KO) to nowy zawodnik federacji Fight Exclusive Night. Kolejna, 19. już edycja gali odbędzie się 14 października we Wrocławiu i wtedy też „Trybson” może zadebiutować w FEN. Sam zapewnia, że jest gotowy podjąć rękawicę i wystąpić w stolicy Dolnego Śląska.

Jakub Borowicz: FEN zapewniało, że będzie ogłaszało nazwiska kolejnych zawodników w swojej federacji i tak też robi. Zostałeś nowym nabytkiem organizacji.

 

Paweł „Trybson” Trybała: Tak, to prawda. W poprzedniej federacji, w której występowałem, było sporo problemów, również tych finansowych, dlatego musiałem szukać nowego pracodawcy. FEN gwarantuje mi rozwój sportowy, a ja mam nadzieję, że będę mógł toczyć trzy walki rocznie. Obiecałem swoim córeczkom, że będę wielkim sportowcem i słowa muszę dotrzymać. MMA to moje całe życie i zamierzam się rozwijać. Chcę wspinać się z dnia na dzień i być coraz lepszym zawodnikiem.

 

Byłeś wraz federacją FEN na obozie treningowym. Powiedz proszę, jak ty się czułeś na tle zawodników, którzy trenują dłużej od ciebie i już reprezentują federację.

 

To był mój drugi profesjonalny obóz treningowy, uwielbiam ten klimat. Przebywanie z tak znakomitymi wojownikami tylko napędza mnie do jeszcze cięższej pracy, dodaje siły do kolejnych treningów. Fajnie było skonfrontować się z zawodnikami z boksu, K-1, MMA – to mi dużo daje. Dostałem wiele rad od starszych i lepszych kolegów, za co im bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł z nimi stoczyć równe walki.

 

Jest szansa, że zobaczymy cię już podczas kolejnej gali FEN, która odbędzie się 14 października?

 

Pełen okres przygotowawczy to osiem tygodni, a ja po odpoczynku w wakacje zacząłem trenować od obozu FEN. Tak, byłbym gotowy zawalczyć we Wrocławiu, czuję się dobrze. Muszę popracować nad swoją kondycją. Rozmawiałem z włodarzami FEN, nic nie zostało jeszcze ustalone. Musimy się zastanowić, ale chciałbym wyjść w Hali Orbita do klatki.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Pawłem "Trybsonem" Trybałą.

Jakub Borowicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie