Jędrzejczyk poznała kolejną rywalkę! Polka może wyrównać rekord Rousey

Sporty walki
Jędrzejczyk poznała kolejną rywalkę! Polka może wyrównać rekord Rousey
fot. PAP

Joanna Jędrzejczyk (14-0, 4 KO, 1 SUB) po raz kolejny udowodniła, że w UFC jej słowo znaczy naprawdę wiele. Polska mistrzyni w tym roku zainteresowana była tylko występem w Nowym Jorku i swoje otrzymała. Na UFC 217 w Madison Square Garden już 4 listopada zmierzy się z Rose Namajunas (6-3, 5 SUB).

Dla Joanny Jędrzejczyk będzie to już szósta obrona pasa mistrzowskiego. Po zwycięskich walkach z Jessicą Andrade, Karoliną Kowalkiewicz, Claudią Gadelhą, Valerie Letourneau oraz Jessicą Penne przyszedł czas na konfrontację z Rose Namajunas. Jeśli pojedynek zakończy się zwycięstwem popularnej "JJ" to olsztynianka wyrówna rekord obron pasa mistrzowskiego UFC w kobiecych kategoriach należący jeszcze tylko do Rondy Rousey.

Namajunas miała już okazję walczyć przeciwko innej Polce - Karolinie Kowalkiewicz. Na UFC 216 reprezentanka Stanów Zjednoczonych niejednogłośną decyzją sędziów musiała uznać wyższość łodzianki. Dla UFC stoczyła ogółem sześć pojedynków, a czterokrotnie zapisywała na swoim koncie zwycięstwa. W ostatnim występie pokonała Michelle Waterson.

Walką wieczoru gali UFC 217 będzie starcie o pas kategorii średniej pomiędzy Michaelem Bispingiem (30-7, 16 KO, 4 SUB) i powracającym po prawie czteroletniej przerwie do zawodowych startów Georgesem St. Pierrem (25-2, 8 KO, 5 SUB).


mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze