Barca pewnie ograła Juve, znakomity występ Messiego!

FC Barcelona pokonała 3:0 Juventus FC w meczu pierwszej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dwa gole dla Katalończyków strzelił Leo Messi.

Obie drużyny spotkały się w zeszłym sezonie, kiedy to w ćwierćfinale lepsza okazała się ekipa z Włoch, która w pierwszym meczu wygrała 3:0. W rewanżu Katalończycy nie zdołali odrobić strat. ”Stara Dama” w półfinale wyeliminowała AS Monaco i w wielkim finale przegrała z Realem Madryt.

W tym sezonie drogi obu drużyn krzyżują się wcześniej, bo już w fazie grupowej. „Blaugrana” znakomicie rozpoczęła bieżące rozgrywki ligowe i po trzech meczach ma na swoim koncie 9 punktów. Juventus również jeszcze punktów nie stracił w Serie A, ale na inaugurację sezonu przegrał w Superpucharze Włoch z Lazio Rzym.

Dobrą okazję do otworzenia wyniku miał już w pierwszych minutach spotkania Paulo Dybala, ale po kontrze Juventusu jego uderzenie trafiło w sam środek bramki strzeżonej przez Matsa Andre Ter Stegena. Kilka chwil później z dystansu strzelał w kierunku bramki Mattia De Sciglio, ale znowu bez zarzutu interweniował niemiecki golkiper.

W znakomitej okazji dosyć niespodziewanie w 20. minucie meczu znalazł się Luis Suarez. Leo Messi z rzutu wolnego uderzył w mur, a piłka odbiła się tuż pod nogi Urugwajczyka. Ten uderzył z pierwszej piłki, ale znakomitą interwencją popisał się Gianluigi Buffon.

Gospodarze powinni objąć prowadzenie w 38. minucie spotkania. Błąd De Sciglio wykorzystał Ousmane Dembele, który stanął oko w oko z Buffonem. Jego uderzenie jednak przeleciało obok bramki strzeżonej przez Buffona. To mogło być debiutanckie trafienie Francuza w barwach Barcelony.

Wynik meczu otworzył Messi, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i podał ją do Suareza, który błyskotliwie zgrał z klepki z powrotem do Argentyńczyka. Ten sprytnym, płaskim uderzeniem po długim rogu zupełnie zaskoczył golkipera Juventusu, który stał jak wryty. Barcelona w ostatniej minucie pierwszej części gry wyszła na prowadzenie.

Juventus drugą połowę rozpoczął z wielkim animuszem. Znakomitym rajdem lewym skrzydłem popisał się Douglas Costa, a nad bramką z 15. metra uderzał Dybala. Trochę więcej precyzji i „Stara Dama” mogła doprowadzić do wyrównania.

W 52. minucie meczu Messi mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Chwilę później Argentyńczyk zdecydował się na akcję prawą stroną boiska, po czym zagrał piłkę w kierunku bramki. Niefortunnym wybiciem futbolówki z linii bramkowej „popisał się” Stefano Sturaro, co precyzyjnym uderzeniem na gola zamienił Ivan Rakitic. „Barca” wykorzystała znakomity okres swojej gry.

Katalończycy poszli za ciosem. Z rzutu wolnego blisko gola był Messi, ale tym razem bez zarzutu interweniował Buffon. Znakomicie dysponowany tego dnia Jordi Alba dobrze współpracował z Suarezem, ale ich dwójkowa akcja nie przyniosła kolejnego trafienia dla gospodarzy.

W 69. minucie meczu Messi zdobył trzeciego gola dla Barcelony, a drugiego swojego w tym spotkaniu. Kontrę gospodarzy zainicjował Andres Iniesta, który zagrał do Argentyńczyka. Ten nie dał szans na skuteczną interwencję Buffonowi. Było 3:0.

Do końca meczu obraz gry nie zmienił się, a jedyną akcją gości, która zasługuje na odnotowanie, jest strzał zza pola karnego Dybali. FC Barcelona wygrała 3:0 z Juventusem i dopisuje do swojego dorobku 3 punkty.

W drugim meczu w grupie D Olympiakos Pireus przegrał 2:3 ze Sportingiem Lizbona. Dla gości gole strzelali Seydou Doumbia, Gelson Martins i Bruno Fernandes. Dla gospodarzy dwukrotnie trafił Felipe Pardo.

FC Barcelona – Juventus FC 3:0 (1:0)

Gole: Messi 45, 69, Rakitic 57

Składy:

FC Barcelona: Ter Stegen, Alba, Pique, Umtiti, Semedo, Busquets, Iniesta (Gomes), Rakitic (Paulinho), Dembele (Roberto), Suarez, Messi

Juventus FC: Buffon, De Sciglio (Sturaro), Barzagli, Benatia, Sandro, Pjanic, Matuidi, Bentancur (Bernardeschi), Dybala, Costa, Higuain (Caligara)

Olympiakos - Sporting 2:3

Koniec! FC Barcelona ogrywa Juventus 3:0!

Olympiakos - Sporting 2:3!

Bayern - Anderlecht 3:0. Kimich!

Olympiakos - Sporting 1:3

Celtic - PSG 0:5. Cavani!

Celtic - PSG 0:4. Lustig - gol samobójczy.

Manchester United - FC Basel 3:0. Rashford!

81' Dobre uderzenie Dybali, pięknie broni Ter Stegen.

Chelsea - Qarabag 6:0. Pogrom w Londynie!

75' Gol dla Barcelony, ale spalony. Sędzia miał rację - wysnięty Alba za linię obrońców.

75' Z daleka Higuain, ale pewnie broni Ter Stegen.

Chelsea - Qarabag 5:0!

Chelsea - Qarabag 4:0. Bakayoko!

Benfica - CSKA 1:2!

69' Goooooool! Leo Messi! Fantastyczne podanie od Iniesty i drugi gol tego dnia Argentyńczyka!

65' Alba do Suareza, ale strzał Urugwajczyka nad bramką. Dobrze to wyglądało!

Bayern - Anderlecht 2:0. Thiago!

64' Juve próbuje, ale Barca jest czujna w defensywie. Aktywny jest szczególnie Costa, ale dobrze kryje go Semedo.

Benfica - CSKA 1:1!

56' Goooool! Rakitic! Znakomita dobitka Chorwata po pięknej akcji Messiego!

Manchester United - FC Basel 2:0. Romelu Lukaku!

Benfica - CSKA 1:0. Seferovic!

48' Znakomita okazja Dybali, ale nad bramką! Dobrze zaczęli goście drugą połowę.

Olympiakos - Sporting 0:3

45' Goooool! Leo Messi, po znakomitej klepce z Luisem Suarezem. Gol do szatni. Barcelona - Juventus 1:0!

Olympiakos - Sporting 0:3. Bruno Fernandes!

Celtic - PSG 0:3. Cavani z rzutu karnego!

38' Przed znakomitą szansą stanał Dembele, ale jego uderzenie obok bramki. To powinno być 1:0.

35' Coraz lepiej wygląda Barca, aktywny jest Dembele. Ten młodziak chce się pokazać przed swoimi kibicami. Póki co bardzo dokładnie pilnowany Leo Messi.

Manchester United - FC Basel 1:0. Fellaini!

Celtic - PSG 0:2. Gol Mbappe!

27' Przed szansą stanął Higuain, ale piłka "do koszyka" Ter Stegena.

25' Zaostrzyło się spotkanie na Camp Nou. Mało okazji podbramkowych, sporo fauli, dużo taktyki. Przy piłce Barca.

20' Znakomite uderzenie Suareza, ale jeszcze lepsza interwencja Buffona. W dalszym ciągu 0:0!

Celtic - PSG 0:1. Gol Neymara!

15' Barca usypia, rozgrywa, ale nic z tego nie wynika. Grę na swoje barki bierze Iniesta. Czujna defensywa mistrzów Włoch.

12' Dobry fragment Juventusu. Czujny jednak Ter Stegen i cały czas 0:0 na Camp Nou.

Olympiakos - Sporting 0:2!

Gooool Lewego! Bayern - Anderlecht 1:0. Kapitan reprezentacji Polski strzelił z karnego.

8' Kontra Juve po rzucie rożnym dla Barcelony, ale strzał Dybali w sam środek bramki.

5' Znakomita okazja dla Juve, De Sciglio minimalnie obok słupka, musiał interweniować Ter Stegen.

Chelsea - Quarabag 1:0. Pedro, piękny gol!

3' Barca rozgrywa, Juve czeka. Gra w środku pola. Póki co bez sytuacji podbramkowych.

Pierwsza bramka w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów!

Olympiakos - Sporting - 0:1. Saydou Doumbia

Tymczasem przeciwko Chelsea od pierwszej minuty wystąpi Jakub Rzeźniczak!

Tu rozgrzewka Barcy:

Juve wychodzi na rozgrzewkę:

Skład Juventusu:

Oto skład gospodarzy:

Dobry wieczór! Zapraszamy na naszą relację na żywo z meczu FC Barcelona - Juventus FC! Nie zabraknie również wzmianek o innych spotkaniach. W skrócie: ten wieczór muszą państwo spędzić w naszym towarzystwie!