Liga Mistrzów: Niezawodny Lewandowski! Blamaż ekipy Rzeźniczaka

Robert Lewandowski pewnie wykorzystał rzut karny, a jego Bayern Monachium pokonał ekipę innego polskiego napastnika, Łukasza Teodorczyka, Anderlecht. Na boisku od pierwszych minut zobaczyliśmy również Jakuba Rzeźniczaka.

Lewandowski potrzebował zaledwie 12 minut, by pierwszy raz w tej edycji Ligi Mistrzów wpisać się na listę strzelców. Kapitan reprezentacji Polski najpierw wywalczył jedenastkę, dodatkowo po faulu na nim czerwoną kartkę otrzymał Sven Kums, a następnie pewnie wpakował piłkę do siatki. Teodorczyk nie popisał się niczym szczególnym, rozegrał 84 minuty. "Bawarczycy" wygrali 3:0.

Nie najlepiej swój pierwszy mecz w barwach Karabachu Agdam w fazie grupowej LM będzie wspominał Rzeźniczak. Zespół byłego piłkarza Legii Warszawa przegrał na Stamford Bridge z Chelsea 0:6. Polski obrońca wyraźnie nie radził sobie z piłkarzami "The Blues", przy ostatniej bramce popełnił ogromny błąd. To najwyższa porażka azerskiej ekipy w historii ich występów w europejskich pucharach.

Strzelanie urządzili sobie również piłkarze Paris Saint-Germain, którzy pokonali Celtic 5:0, a na listę strzelców wpisało się całe trio Mbappe-Cavani-Neymar. Po trzy gole strzeliły swoim rywalom Sporting Lizbona oraz Manchester United i dopisały do swoich kont trzy punkty.

Chelsea - Karabach 6:0
Bramki: Pedro 5', Zappacosta 30', Azpilicueta 55', Bakayoko 71', Batshuayi 76', Medvedev 82'-sam

Manchester United - FC Basel 3:0
Bramki: Fellaini 35', Lukaku 53', Rashford 84'

Olympiakos - Sporting 2:3
Bramki: Pardo 90', 90+3' - Doumbia 2', Martins 13', Fernandes 43'