Mistrz FEN zadebiutuje w UFC? Rywalem pogromca Błachowicza!

Sporty walki

Gala UFC Fight Night odbędzie się już 21 października w trójmiejskiej Ergo Arenie. Karta walk wypełniona jest po brzegi polskimi nazwiskami, a to najprawdopodobniej jeszcze nie koniec! Do rozpiski może dołączyć mistrz organizacji Fight Exclusive Night w kategorii półciężkiej Przemysław Mysiala (22-9-1, 9 KO, 12 KO).

Przemysław Mysiala może znaleźć się w rozpisce październikowej gali UFC w Polsce, a jego rywalem będzie Jimi Manuwa (17-3, 15 KO, 1 SUB) - takie informacje przekazał portal MMAUNO. "Misiek" jest weteranem europejskiej sceny MMA, a w ostatnim czasie zanotował bardzo udany okres w swojej karierze. Od października 2013 roku pozostaje niepokonanym zawodnikiem i może pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu.

W maju 2016 roku na gali FEN 12 zdobył pas mistrzowski Fight Exclusive Night pokonując Marcina Zontka. W ostatnim pojedynku na gali ACB 63 w Trójmeście pokonał Wallysona Carvalho, a już w październiku ponownie może powrócić do Ergo Areny na walkę z Manuwą dla organizacji UFC.

Brytyjczyk już kilka dni wcześniej zapowiadał, że jego występ w Polsce jest bardzo bliski realizacji.
Manuwa dla UFC stoczył już dziewięć pojedynków i aż sześć zakończyło się jego zwycięstwami. Aktualnie notowany jest na 5. miejscu w rankingu kategorii półciężkiej amerykańskiej organizacji. W ostatnim występie już w 42. sekundzie walki został znokautowany przez Volkana Oezdemira podczas UFC 214. Dla Manuwy byłby to drugi występ w Polsce. W kwietniu 2015 roku podczas debiutanckiej gali UFC w naszym kraju "Poster Boy" na punkty pokonał Jana Błachowicza.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Przemysława Mysiali z gali ACB 63!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze