Sporty walki

FEN 19: Walka dwóch raperów potwierdzona!

Arab, czyli Gabriel Al-Sulwi, już jakiś czas temu wspominał, że chętnie spróbowałby sił w MMA. Po wielu problemach z uzależnieniem od marihuany, zbawienne okazały się treningi brazylijskiego jiu-jitsu. Z kolei Ruby, czyli Bartłomiej Brzeziński, to członek znanej hip-hopowej grupy Ganja Mafia. Od jakiegoś czasu również wyrażał chęć startów w amatorskim MMA, lecz ostatecznie do takiego występu nie doszło. Aktualnie trenuje pod okiem Tomasza Brondera w Silesian Cage Club.

Jakub Borowicz: Pojawia już się trema związana z debiutanckim występem na gali FEN 19: Bitwa o Wrocław?

Bartłomiej "Ruby" Brzeziński: Zawsze pojawia się stres, ale przecież już trenuję sporty walki jakiś czas. Gramy dużo koncertów, więc z ludźmi oswajam się w trakcie swoich występów. Tremą bym tego jednak nie nazywał. Jestem power, jestem gotowy na ten pojedynek.

Na jakim etapie przygotowań do walki z "Arabem" jesteś aktualnie? To jest początek przygotowań? Czy konkretnie pod "Araba" trenowałeś już wcześniej?

Niedawno wróciliśmy z obozu przygotowawczego, sparingowego w Zakopanem. Tomasz Brodner, mój szkoleniowiec z Silesian Cage Club, ułożył cały cykl specjalnie pod mojego przeciwnika. Nie chcę zapeszać i opowiadać w jakiej doskonałej formie jestem, ale wszystko idzie w dobrą stronę. Już jest naprawdę dobrze!

Przed Tobą ostatnie kilka tygodni do gali FEN 19. Jak planujecie rozegrać te przygotowania w ostatniej fazie?

Ściśle trzymam się planu przygotowanego przez Tomka Brondera. Nie mam zamiaru nic zmieniać i w pełni ufam mojemu głównemu trenerowi. Nie będę zdradzał szczegółów, bo niektóre elementy musimy zostawić dla siebie. Trenujemy bardzo ciężko, a ja się potwornie "jaram" tym występem.

"Arab" też ma przed sobą dopiero pierwszy zawodowy występ. Jak się przygotować pod debiutanta, o którym wiesz naprawdę niewiele?

Na pewno jest trudniej, ale to również komplikuje sprawę w jego przypadku. Umiejętności sportowe odegrają jakąś rolę, ale wydaje mi się, że o ostatecznym rezultacie pojedynku zadecyduje charakter. Na pewno "Arab" też da z siebie wszystko i będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Kto się nie "spali" ten wygra. Czeka nas dobra walka i solidna bitka!

W załączonym materiale wideo rozmowa z Bartłomiejem "Rubym" Brzezińskim, bohaterem gali FEN 19: Bitwa o Wrocław!