Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Legii Warszawa!

Piłka nożna
Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Legii Warszawa!
fot. Cyfrasport

Jacek Magiera nie jest już trenerem Legii Warszawa. Decyzję o jego zwolnieniu podjął Zarząd Klubu z Łazienkowskiej. Razem z Magierą posady stracili ludzie z jego bliskiego otoczenia, w tym Michał Żewłakow, który pełnił funkcję dyrektora sportowego. W środowe popołudnie poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca "Wojskowych".

"Zdecydowałem, że potrzebny jest wstrząs, że potrzebny jest lider, który ogarnie szatnię, wyznaczy piłkarzom nowe standardy, wyzwoli z nich maksimum możliwości" - powiedział właściciel i prezes Legii Dariusz Mioduski na konferencji prasowej połączonej z prezentacją nowego szkoleniowca.

 

42-letni Jozak był przez lata szefem akademii piłkarskiej Dinama Zagrzeb, ale nigdy dotychczas nie prowadził jako trener drużyny seniorów. Pracował też m.in. w chorwackiej federacji jako dyrektor techniczny, był asystentem głównego szkoleniowca w NK Osijek. Współpracował jako doradca ds. młodzieży z Europejskim Stowarzyszeniem Klubów (ECA), w którego zarządzie od 2015 roku działa Mioduski.

 

"Romeo Jozak jest jedną z najbardziej zasłużonych i charyzmatycznych postaci w chorwackiej piłce. To on stoi za wieloma sukcesami Dinama Zagrzeb, klubu, w którym porównując do Legii, podobna jest nie tylko presja na wygrywanie, ale również ograniczenia" - dodał Mioduski.

 

Razem z Jozakiem do klubu trafi czterech jego chorwackich współpracowników, m.in. dyrektorem technicznym klubu będzie Ivan Kepcija, a za przygotowanie fizyczne legionistów będzie odpowiadał Krasimir Sos.

 

"To z pewnością największy krok w mojej dotychczasowej karierze trenerskiej" - podkreślił Jozak.

 

Decyzję o zwolnieniu Magiery podjął zarząd klubu. Wieloletni piłkarz Legii pracował z pierwszym zespołem przez 354 dni, od 24 września 2016. Awansował z nim do 1/16 finału Ligi Europejskiej i zdobył mistrzostwo kraju.

 

W tym sezonie drużynie nie udało się jednak powtórzyć osiągnięcia z poprzedniego i ponownie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

 

Nie zakwalifikowała się również do zasadniczej części rozgrywek Ligi Europejskiej. Po ośmiu kolejkach ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli.

 

Oprócz Magiery, z Legią rozstał się dotychczasowy dyrektor sportowy Michał Żewłakow.

 

IM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie