Prezydent Francji dziękuje MKOl za zaufanie

Inne
Prezydent Francji dziękuje MKOl za zaufanie
fot. PAP

Po wyborze Paryża na organizatora letnich igrzysk olimpijskich w 2024 roku, prezydent Francji Emmanuel Macron podziękował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu (MKOl) za zaufanie. Zapewnił, że jego kraj przygotuje się na to wielkie wydarzenie perfekcyjnie.

Po raz drugi w historii na jednej sesji MKOl zadecydowano o gospodarzach dwóch kolejnych igrzysk. Tak było także w 1921 roku, kiedy wybrano Paryż (1924) i Amsterdam (1928).

 

Los Angeles w przeszłości już dwukrotnie gościło letnie zmagania olimpijskie (1932, 1984), podobnie jak Paryż (1900, 1924). (PAP)

 

- Francja uosabia wartości olimpijskie, jesteśmy z tym ruchem sportowym od początku. Mogę zapewnić, że cały kraj będzie zmobilizowany do jak najlepszego przyjęcia wszystkich gości - powiedział Macron na lotnisku w Pointe-a-Pitre w Gwadelupie, gdzie odwiedza tereny zniszczone przez huragan Irma.

 

Prezydent podkreślił, że nominacja dla Paryża świadczy o tym, jak wysoko jest oceniania przez MKOl energia Francuzów oraz ich zdolność do przygotowania tak wielkiej imprezy.

 

- Teraz Francja ma siedem lat na przygotowanie olimpiady, wszystkich niezbędnych obiektów, być może nie tylko w samej stolicy. Jestem przekonany, że wywiążemy się z tego zadania perfekcyjnie - zaznaczył.

 

Zdaniem Macrona, Francja będzie miała okazję do zwiększenia turystycznej atrakcyjności stolicy kraju i regionów ościennych.

 

"Na pewno generalnie wzrośnie zainteresowanie sportem wśród Francuzów, olimpiada - jestem przekonany - otrzyma wsparcie większości" - uważa prezydent. 

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze