Pro Evolution Soccer 2018: Data premiery, cena, tryby i ważne informacje

E-sport
Pro Evolution Soccer 2018: Data premiery, cena, tryby i ważne informacje
fot. Konami

Wygląda na to, że Konami odzyskuje pole, które utraciło w ostatnich latach na rzecz gry FIFA 18. Twórcy obiecują, że tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer ma nawiązać do najlepszych czasów serii i poważnie zagrozi produkcji EA Sports w pozostaniu hegemonem na rynku gier o tematyce piłkarskiej. Specjalnie dla Was zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące produkcji, takie jak data premiery, cena, tryby oraz wiele innych.

W ostatnich latach Japończycy z Konami musieli uznawać wyższość serii FIFA, jednak zarzekają się, że taki stan rzeczy zmieni się już niebawem. Z pewnością pomoże im fakt, że wielu graczy jest zdania, że to właśnie PES góruje nad rywalką pod względem mechaniki gry i realizmu.

Obietnice potwierdzają trailery, na których nowy flagowiec japońskiego studia imponuje zarówno grafiką, jak i znaną ze wcześniejszych odsłon płynnością rozgrywki.

 


Pro Evolution Soccer 2018: Data premiery i cena

Najnowsza edycja serii na półki sklepowe trafi 12 września, jednak będzie to miało miejsce wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. W Europie i Azji ukaże się ona dwa dni później, czyli 14 września (czwartek). Podtrzymana zostanie zatem tradycja, wedle której PES ukazuje się zawsze na chwilę przed wydaniem głównej konkurentki. W naszym kraju w grę FIFA 18 będzie bowiem można zagrać 29 września.

W Polsce PES 2018 zostanie wydany w kilku edycjach. Wydanie standardowe kosztować będzie 204,90 (PlayStation 4 i Xbox One) oraz 164,90 złotych (PC, PlayStation 3 i Xbox 360). Na edycję Premium gracze będą musieli wysupłać z kieszeni 199,90 (PS4, Xbox One), 159,90 (konsole starszej generacji), a także 159 złotych (PC). Ponadto do obiegu trafi również edycja Legendarna, na którą będzie trzeba wydać 229,90 złotych (PS4, Xbox One), jednak będzie ona dostępna jedynie na konsole najnowszej generacji.

Co zawierają poszczególne edycje PES 2018?

Edycja standardowa jest po prostu klasycznym wydaniem najnowszej wersji gry, nie gwarantującą przy jej zakupie żadnych dodatkowych bonusów. Inaczej rzecz ma się w przypadku zakupienia edycji Premium oraz Legendarnej jeszcze przed datą oficjalnej premiery (pre-order).

Edycja Premium

Jej przedpremierowi nabywcy otrzymają ekskluzywnego agenta do myClub, dodatkowego agenta UEFA Champions League, a także agenta partnerskiego drużyny, czterech agentów początkowych oraz 10,000 GP przez 10 tygodni do tego samego trybu. W dodatku posiadacze tej edycji dostaną ekskluzywne karty UEFA Champions League z kolekcji 2017/2018.

 Ponadto dla najszybszych nabywców Konami przygotowało limitowaną ilość zegarków z logiem gry na tarczy.

 Edycja Legendarna

Właściciele najnowszych platform, którzy zdecydują się na najdroższe wydanie gry otrzymają ją w ekskluzywnym metalowym pudełku, zawierającym wszystko to, co znajdzie się w wersji premium (z wyjątkiem zegarka) oraz: agenta PES Legend do myClub, a także 1000 monet oraz Usaina Bolta w roli agenta do tego właśnie trybu.

 Kto będzie na okładce PES 2018?

Początkowo na okładce głównego konkurenta gry FIFA miało znaleźć się aż pięciu piłkarzy FC Barcelona: Luis Suarez, Andres Iniesta, Rafinha, Lionel Messi oraz Neymar, który umiejscowiony miał być... na pierwszym planie! Ze względu na pojawiające się plotki dotyczące przenosin Brazylijczyka na Parc des Princes Konami zdecydowało się jednak zmienić plany i na okładce produkcji umieściło wyłącznie Suareza.

 Takie posunięcie opłaciło się, ponieważ Neymar rzeczywiście porzucił Barcelonę na rzecz Paryża. To co zwróciło uwagę podczas jego transferu, to rekordowa kwota 222 milionów euro, jaką zapłacili za niego właściciele PSG. Z nowym klubem związał się on umową do 30 czerwca 2022 roku.

 


Co nowego w Pro Evolution Soccer 2018?

Twórcy obiecują, że najnowsza wersja gry będzie najlepszą od lat! Rozwinięty został system Real Touch+, odpowiadający za kontrolowanie piłki przez zawodników. Dzięki niemu wirtualni gracze będą bardziej naturalnie odbierali piłkę przy użyciu różnych części ciała. Dodatkowo poprawiono również animacje przy odbiorach, główkowaniu oraz dryblowaniu.

Kolejną ważną zmianą jest spowolnienie nieco tempa rozgrywki, co ma uczynić ją jeszcze bardziej realistyczną. Warto podkreślić, że jedną z największych zalet PES od zawsze był właśnie realizm. Twórcy wprowadzili również do gry ulepszony system dryblowania, a także wykonywania rzutów wolnych i karnych.

Jeśli chodzi o aspekt wizualny, to Konami wykorzystało technologię Real Capture, dzięki czemu na ekranach oglądać będziemy jeszcze bardziej realistycznie poruszających się piłkarzy. Dopracowano również modele postaci, strojów, a w przypadku drużyn współpracujących z producentem gry (np. FC Barcelona) postarano się o odwzorowanie tatuaży zawodników. Okazalej mają się również prezentować stadiony, murawa, a także oświetlenie zależne od pory rozgrywania meczu.

Nowe tryby w PES 2018

Oprócz trybów obecnych w grze już w poprzednich częściach, tym razem na graczy czekać będzie możliwość współpracy w sieci dla dwóch lub trzech osób. Powróci również Random Selection Match, polegający na wybraniu kilku drużyn, z których później gra losuje zawodników do powstającego w ten sposób mieszanego zespołu.

Czy Usain Bolt rzeczywiście znajduje się w Pro Evolution Soccer 2018?

To prawda. Jest to dosyć specyficzna opcja, jednak Bolt, który wyraził ambicje, aby po zakończeniu kariery sprintera zostać profesjonalnym piłkarzem, będzie dostępny jako zawodnik w PES 2018 w trybie myClub (alternatywa dla obecnego w produkcji EA Sports trybu FIFA Ultimate Team). Można śmiało założyć, że będzie on najszybszym zawodnikiem w grze.

 


Które kluby i ligi będą dostępne w Pro Evolution Soccer 2018?

Największą bolączką fanów PES w ostatnich latach była uboga liczba licencji pozyskiwanych przez Konami. Japończycy cały czas starają się dodawać do gry nowe zespoły, jednak do ideału cały czas daleko. Z tego względu pojawiały się w niej np. zespoły o nazwie Man Red (Manchester United). Wiadomo, że w najnowszej wersji dostępne będą drużyny z lig angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej, jednak z pewnością nie wszystkie. Dostępne będą również niektóre drużyny z innych lig, jednak nie będą one występowały w rodzimych ligach.

Póki co wiadomo, że w PES 2018 będziemy mogli grać Barceloną, Atletico Madryt, Liverpoolem, Borussią Dortmund, a także FC Schalke 04. Jeśli chodzi o stadiony, to Japończycy mogą pochwalić się wyłącznością na Camp Nou (FC Barcelona), którego nie zobaczymy w grze FIFA 18.

Adam Łuczka, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie