Boruc i Fonfara kupią klub Nice 1 Ligi?

Piłka nożna
Boruc i Fonfara kupią klub Nice 1 Ligi?
fot. CyfraSport

Piłkarz Bournemouth, Artur Boruc i pięściarz, Andrzej Fonfara wpadli na niecodzienny pomysł i dążą do jego realizacji! Dwóch sportowców, których drogi skrzyżowały się w warszawskiej Legii planuje zakup występującego w Nice 1 Lidze Zagłębia Sosnowiec!

Artur Boruc już niedługo będzie musiał pomyśleć o życiu po zakończeniu kariery piłkarskiej, jednak 37-latek nie zamierza rozstawać się z futbolem. Jak donosi serwis Weszło.com, były reprezentant Polski do spółki z byłym mistrzem świata IBO w wadze półciężkiej, pięściarzem Andrzejem Fonfarą planują zakup... klubu piłkarskiego!
 
Duet sportowców silnie związanych z Legią Warszawa nie może narzekać na brak środków, spróbuje więc zaistnieć w świecie sportu z innej strony. Boruc i Fonfara mieli złożyć ofertę zakupu Zagłębia Sosnowiec, na co dzień występującego w Nice 1 Lidze. Wybór jest dość oczywisty: klub z Sosnowca od wielu lat znajduje się w sojuszu z mistrzem Polski.
 
Celem duetu ma być wprowadzenie zespołu do Lotto Ekstrkaklasy. Na ofertę pozytywnie miał już zareagować prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński. Spekulacje potwierdził także prezydent Zagłębia, Marcin Jaroszewski: "Nie będę zaprzeczał. Jesteśmy w kontakcie, rozmowy trwają".
 
W 2014 roku bramkarz Bournemouth został ambasadorem Akademii Piłkarskiej Zagłębia. Nie da się ukryć, że piłkarsko-pięściarski duet silnych charakterów byłby strzałem w dziesiątkę pod kątem marketingowym...
 
Zagłębie w zeszłym sezonie otarło się o awans do Ekstraklasy, zaś w obecnym po ośmiu kolejkach zajmuje 11. lokatę.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze