Gasquet mecz rozpoczął od przełamania serwisu rywala i szybko objął prowadzenie w pierwszym secie 3:0. Dominował nad rywalem precyzją uderzeń, a na dodatek często zmieniał tempo gry, do czego długo nie mógł się dostosować rywal.

 

W drugiej części partii gra się wyrównała i przy stanie 5:2 Zapata Miralles zdobył nawet gema z przełamania serwisu Francuza. W następnym gemie Gasquet jednak zakończył zwycięsko partię. W drugiej faworyt z Francji prowadził już 5:0, by oddać rywalowi dwa gemy. Mecz wygrał jednak pewnie.

 

„Nic wielkiego się nie stało pod koniec tej partii. Po prostu tak bywa, że przeciwnik wygrał te dwa gemy. Jednak przyjechałem tutaj wygrać turniej i zrobię wszystko, co w mojej mocy, by tak się stało” – zapewniał Gasquet po meczu.

 

Francuz dodał, że nie przeszkadza mu zimno jakie panuje w Szczecinie, ani to, że mecz w pierwszej rundzie rozpoczął około godz. 22 i musiał grać przy sztucznym świetle.

 

„Rozegrałem już tak wiele turniejów w bardzo różnych warunkach pogodowych, przy naturalnym świetle i sztucznym. Nie sprawia mi to różnicy” – zapewnił doświadczony Francuz. W meczu o półfinał Gasquet zagra z Guido Andreozzim z Argentyny.

 

W ćwierćfinale zameldował się w czwartek inny finalista (2016) i zwycięzca (2014) ze Szczecina Dustin Brown, który w trzech zaciętych setach wygrał z Artemen Smirnowem – finalistą z 2015 roku.

 

Niemiec, który w przeszłości reprezentował Jamajkę o ćwierćfinał zmierzy się z będącym w ostatnich miesiącach w rewelacyjnej formie Estończykiem Jurgenem Zoppem. 29-letni reprezentant Estonii latem tego roku notuje zwycięską serię. Z 29 rozegranych meczów wygrał 28. W tym czasie triumfował w trzech turniejach rangi ITF i challengerze w holenderskim Alphen, gdzie w finale wygrał z Tommym Robredo.

 

W piątek rozegrane mają być wszystkie mecze ćwierćfinałowe, w tym hitowo zapowiadające się spotkanie rozstawionego z szóstką Jerzego Janowicza z Niemcem Florianem Mayerem - turniejową dwójką.

 

Wyniki drugiej rundy singla: 
Jurgen Zopp (Estonia) – Yannick Maden (Niemcy) 7:5, 6:4 Dustin Brown (Niemcy) – Artem Smirnow (Ukraina) 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:5) Richard Gasquet (Francja, 1) – Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania) 6:3, 6:2
   Guido Andreozzi - Inigo Cervantes 6:3, 6:3.