Liga Europy: Pogromy w Waregem, Skopje i San Sebastian. Grali Melikson i Duda

Druga transza czwartkowych meczów Ligi Europy obfitowała bramki. W belgijskim Waregem padło ich aż sześć, w holenderskim Arnhem i macedońskim Skopje po pięć, a w hiszpańskim San Sebastian cztery. Polaków co prawda na boisku nie obserwowaliśmy, za to przez 90 minut mieliśmy okazję podziwiać grę znanych z Ekstraklasy Maora Meliksona i Ondreja Dudy.

OGC Nice rozgromił na wyjeździe Zulte Waregem aż 5:1, a bramki dla Francuzów zdobywali m.in. były zawodnik Bayernu Monachium Dante i niepokorny Mario Balotelli. Ciekawie było też w holenderskim Arnhem, gdzie miejscowe Vitesse toczyło wyrównany bój z rzymskim Lazio. Gospodarze prowadzili już 1:0, a potem 2:1, by ostatecznie przegrać 2:3. Trzy punkty gościom zapewnili dwaj etatowi reprezentanci Włoch - Marco Parolo i Ciro Immobile, których trafieniem wspomógł 21-letni Alessandro Murgia.

Wysoki wynik padł również w stolicy Macedonii, gdzie miejscowy Wardar  poległ z Zenitem Petersburg aż 0:5. Jedną z bramek dla Rosjan zdobył wieloletni obrońca Chelsea Branislav Ivanović. Podobnie wysokim stosunkiem (0:4) poległ w San Sebastian Rosenborg Trondheim. Norweską obronę rozmontowali m.in. byli zawodnicy Realu Madryt: Diego Llorente (dwie bramki), Asier Illarramendi (asysta) i Sergio Canales (asysta).

Choć Polaków w tej transzy czwartkowych meczów zabrakło, dwa nazwiska piłkarzy biorących udział w zawodach są doskonale znane kibicom. To Maor Melikson, były piłkarz Wisły Kraków, którego Hapoel Beer Szewa poknał u siebie Szwajcarów z FC Lugano 2:1, oraz Ondrej Duda, którego Hertha zremisowała w Berlinie z Athletic Bilbao 0:0. Obaj panowie spędzili na boisku po 90 minut, a Melikson występował nawet w opasce kapitana.