Pjongczang 2018: Sprinter z Ghany chce wystartować w... skeletonie

Inne
Pjongczang 2018: Sprinter z Ghany chce wystartować w... skeletonie
fot.PAP/DPA

Sprinter z Ghany Akwasi Frimpong marzy o występie na zimowych igrzyskach w Pjongczangu w... skeletonie. Trenujący w USA 31-latek zajmuje obecnie 95. miejsce w rankingu, by pojechać na zimową olimpiadę musi być do połowy stycznia w gronie 60. najlepszych zawodników.

Jeśli uda mu się zakwalifikować do rywalizacji skeletonistów przejdzie do historii jako drugi zawodnik tego afrykańskiego państwa, który wystąpi w zimowych igrzyskach. Pierwszym był narciarz alpejski Kwame Nkrumah-Acheampong, który pojechał do kanadyjskiego Vancouver w 2010 r. - Moja żona powiedziała mi, że nie chce bym do 99 roku życia "męczył" ją marzeniami o starcie na igrzyskach. Oczywiście nie mogę powiedzieć, że się nie boję, bo jazdą z taką prędkością to zupełnie nowe doświadczenie dla mojego mózgu. Ale nie jestem tu po to, by wziąć udział w filmie Disneya, tylko nauczyć się rywalizacji z najlepszymi na świecie - powiedział portalowi nbc4.com o przygotowaniach w Park City w Utah zawodnik z Ghany.

 

Frimpong był w szerokiej kadrze Ghany w sztafecie 4x100 m na letnie igrzyska w Londynie. Ostatecznie nie udało mu się wywalczyć miejsca w reprezentacji z powodu kontuzji Achillesa.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze