ELBS: Szalony rollercoaster w końcówce meczu Rosja - Ukraina! (WIDEO)

Reprezentacja Polski w beach soccerze przegrała dwa inauguracyjne mecze Europejskiej Ligi Beach Soccera z bardzo mocnymi rywalami. Co słychać w drugiej grupie? W piątek mierzyły się reprezentacje Ukrainy i Rosji, które stworzyły kibicom piorunującą końcówkę, wygraną przez Rosjan 4:3! Bezwzględnym bohaterem został Artur Paporotnyi, autor wszystkich trzech bramek z końcówki.

Reprezentacje Ukrainy i Rosji Superfinał dywizji A rozpoczęły ze zmiennym szczęściem. Rosjanie całkiem pewnie rozprawili się z Białorusią (4:1), zaś Ukraińcy bardzo wysoko ulegli Włochom (4:11). Dla nich więc spotkanie z Rosją było z gatunku tych "o wszystko".

Nic więc dziwnego, że chcieli dać z siebie wszystko. Udało im się wyjść na prowadzenie 2:1 na trzy minuty przed końcem trzeciej tercji, jednak wówczas obie reprezentacje wjechały na prawdziwy rollercoaster. Najpierw fenomenalnym strzałem wyrównał Artur Paporotnyi, jednak kilkanaście sekund później ponownie Ukraina była na prowadzeniu po główce Voitoka.

Rosjanom kończył się czas, jednak ostatnia minuta należała do nich, a konkretniej - do niezawodnego Paporotnyia. Fantastycznie rozegrany rzut rożny doprowadził do kolejnego remisu, a obrońca Sbornej zerwał pajęczynę z okienka bramki rywali. "Dziesiątka" Rosjan została sfaulowana w ostatniej akcji meczu, a rzut wolny z ostrego kąta raz jeszcze powędrował pod poprzeczkę bezradnego golkipera Ukrainy.

Rosja ma więc dwa zwycięstwa w drugiej grupie Europejskiej Ligi Beach Soccera.

Końcówka meczu w załączonym materiale wideo.