Nice 1 liga żużlowa: Mecz pod dużym zagrożeniem. Decyzja w sobotę

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Mecz pod dużym zagrożeniem. Decyzja w sobotę
fot. CyfraSport

Ciemne chmury zawisły nad Tarnowem. Nie dotyczą one wcale problemów sportowych Grupy Azoty Unii Tarnów przed rewanżowym starciem finałowym Nice 1 ligi żużlowej ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Chodzi o fatalne prognozy pogody, które przewidują obfite opady deszczu. Z tego powodu rozegranie meczu na torze w Mościcach stoi pod dużym znakiem zapytania.

Organizatorzy nie chcą zwlekać z podjęciem decyzji dotyczącej odwołania tego meczu. Czekanie na ostatnią chwilę mogłoby jedynie przysporzyć kłopotów kibicom, zawodnikom oraz telewizji. Z tego powodu już w sobotę koło południa przedstawiciele tarnowskiego klubu mają ogłosić ewentualne przełożenie tego spotkania na inny termin. 
 
„W niedzielę 17 września o 14:30 Grupa Azoty Unia Tarnów ma rozegrać na własnym torze mecz rewanżowy ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Niestety prognozy pogody na niedzielę są bardzo niekorzystne. Tarnowski klub jest w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Motorowym.
 
W sobotę około południa zapadnie ostateczna decyzja dotycząca niedzielnego meczu.” - możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej klubu. 
 
Tegoroczna rywalizacja finałowa Nice 1 ligi nie jest rozpieszczana przez pogodę. W pierwszym starciu finałowym, które odbyło się w Gdańsku w minioną niedzielę gospodarze wygrali 40:32. Spotkanie zostało przerwane i zaliczone po 12. biegach ze względu na padający deszcz i niebezpieczne warunki na torze. 
 
Rewanż zaplanowany jest na 16 września o godz. 14:30. Transmisja w Polsacie Sport.
Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze