Problemy kadrowe Wisły przed meczem z Piastem

Piłka nożna
Problemy kadrowe Wisły przed meczem z Piastem
fot. Cyfrasport

Wisła Kraków w trzech ostatnich meczach ekstraklasy wywalczyła tylko jeden punkt. W sobotnim spotkaniu z Piastem Gliwice piłkarze "Białej Gwiazdy" postarają się poprawić swój dorobek, choć trener Kiko Ramirez nie będzie mógł skorzystać z siedmiu piłkarzy.

Z powodu kontuzji w Piastem nie zagrają: bramkarz Julian Cuesta, obrońca Jakub Bartkowski, pomocnik Fran Velez oraz napastnicy Zdenek Ondrasek i Marko Kolar. Dopiero w poniedziałek pozwolenie na pracę w Polsce otrzyma ukraiński napastnik Denys Bałaniuk, a Arkadiusz Głowacki będzie pauzował za kartki. Działacze Wisły liczyli, że kartka jaką otrzymał kapitan zespołu w ostatnim spotkaniu z Arką w Gdyni zostanie anulowana, ale Komisja Ligi negatywnie rozpatrzyła odwołanie.

 

"Ta decyzja skomplikowała nam ustawienie obrony. Według mnie kartka Głowackiemu została pokazana niesłusznie. Sędziowie są tylko ludźmi i mogą się pomylić, ale jestem bardzo zaskoczony decyzją, że Komisja Ligi jej nie anulowała" - powiedział Ramirez.

 

Po meczu z Arką na drobne urazy narzekali dwaj środkowi obrońcy - Ivan Gonzalez i Zoran Arsenic. "Ivan już trenuje, choć nie jest w pełni przygotowany. Kolejny raz da jednak z siebie wszystko, aby pomóc drużynie. Jeżeli chodzi o Arsenica, to ma drobne dolegliwości i nad tym pracuje nasz sztab medyczny" - zapewnił szkoleniowiec "Białej Gwiazdy".

 

W ostatnich meczach gra Wisły nie wyglądała zbyt dobrze. Zespół tracił sporo bramek po prostych błędach. Również słaba skuteczność nie pozwalała na osiąganie dobrych wyników. "Biorąc pod uwagę kłopoty jakie mamy, czyli kontuzje i tak nie jest najgorzej, ale te problemy na siebie nachodzą. Gdy drużyna nie strzela goli, to ja jako trener ponoszę za to odpowiedzialność" - nie kryje Ramirez.

 

Prawy obrońca Tomasz Cywka liczy, że gra defensywna Wisły ulegnie poprawie. "Wnioski zostały już wyciągnięte. Po każdym spotkaniu robimy analizę, aby nie powtarzać tych samych błędów. Zdajemy sobie sprawę z tego co zrobiliśmy źle zarówno grupowo, jak i indywidualnie" - powiedział.

 

Latem z Wisły odeszło czternastu zawodników, a w ich miejsce pozyskano trzynastu nowych. Można więc powiedzieć, że drużyna przeszła rewolucję kadrową. "Jest to na pewno wyzwanie, bo drużynę trzeba zbudować od podstaw. Myślę jednak, że sobie z tym wszystkim poradzimy"" - zapowiada hiszpański szkoleniowiec.

 

Po ośmiu kolejkach Wisła z dorobkiem trzynastu punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli. Piast ma osiem punktów i jest trzynasty. Ramirez uważa, że obydwa zespoły prezentują podobny styl i popełniają podobne błędy. "Piast lubi utrzymywać piłką, nie boi się zaryzykować. Myślę, że nie ma jednak co zagłębiać się w porównania. Każda z drużyn ma mocne i słabe strony" - stwierdził Ramirez.

Dla niektórych piłkarzy Wisły, w tym Tomasza Cywki, spotkanie z Piastem będzie miało dodatkowy aspekt, gdyż trenerem gliwiczan jest Dariusz Wdowczyk, który jeszcze rok temu pracował przy Reymonta.

 

"Do każdego meczu przygotowujemy się w podobny sposób. Nie zwracamy uwagi na to, kto jest aktualnym trenerem. Na pewno jednak uściśniemy sobie z Dariuszem Wdowczykiem dłoń i zamienimy kilka słów. W sobotę zagramy przed własną publicznością i zapewniam, że powalczymy o zwycięstwo" - nie ma wątpliwości Cywka.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie