29:27! Zwycięstwo PGE Skry Bełchatów po zaciętym tie-breaku

PGE Skra Bełchatów pokonała Noliko Maaseik 3:2 w drugim spotkaniu rozgrywanego w Wieluniu międzynarodowego turnieju charytatywnego Giganci Siatkówki. W pierwszym sobotnim meczu ekipa Cuprum Lubin również wygrała z Power Volley Milano 3:2.

Bełchatowianie dobrze rozpoczęli premierową odsłonę starcia z Belgami (8:5). Problemy z przyjęciem w ekipie PGE Skry pozwoliły rywalom szybko odrobić straty (9:9) i uzyskać przewagę (11:14). W dalszej części siatkarze Noliko Maaseik utrzymywali przewagę (17:20). Przestrzelona zagrywka Szymona Romacia dała im piłkę setową (20:24), a po zablokowaniu Nikołaja Penczewa w kolejnej akcji zakończyli tę partię.

W drugim secie obie ekipy długo toczyły wyrównaną walkę; do stanu 15:14 siatkarze Noliko Maaseik utrzymywali kontakt ze Skrą, później bełchatowianie wygrali cztery akcje z rzędu i odskoczyli rywalom (19:14). W końcówce ekipa z Belgii bez powodzenia goniła wynik. Skuteczny blok dał podopiecznym trenera Roberto Piazzy piłkę setową (24:20), a wynik seta na 25:22 ustalił Romać.

Trzecia partia rozpoczęła się po myśli wicemistrzów Polski (8:5), ale kilka błędów własnych pozwoliło rywalom odrobić straty i uzyskać przewagę (10:11).  W środkowej części seta siatkarze Noliko Maaseik już dominowali na parkiecie (12:17), a ekipie z Bełchatowa nie pomogło nawet pojawienie się na parkiecie Mariusza Wlazłego. PGE Skra wyraźnie uległa w tej odsłonie 21:25.

Kolejny set przebiegał pod dyktando drużyny z PlusLigi. PGE Skra uzyskała wyraźną przewagę w środkowej części seta (16:11), a dobrze w polu zagrywki prezentował się Romać. Takiej przewagi ekipa z Bełchatowa nie dała już sobie odebrać. Aleksandar Nedeljković wywalczył piłkę setową (24:17), a po ataku Romacia (25:18) obie ekipy mogły przygotowywać się do tie-breaka. W nim, po skutecznym bloku Bartosza Bednorza, siatkarze Skry mieli punkt zaliczki przy zmianie stron (8:7). W dalszej części oglądaliśmy zaciętą walkę punkt za punkt, którą zwieńczyła niezwykle długa rywalizacja na przewagi. W niej obie drużyny miały piłki meczowe, ale wojnę nerwów wygrali bełchatowianie, którzy skutecznym blokiem ustalili wynik na 29:27 i pokonali wicemistrzów Belgii 3:2.

Międzynarodowy turniej charytatywny Giganci Siatkówki rozgrywany jest już po raz ósmy. W tegorocznej edycji rywalizują w nim cztery drużyny: PGE Skra Bełchatów i Cuprum Lubin z Polski, Power Volley Milano z Włoch oraz Noliko Maaseik z Belgii, które grają dla wielunianki Żanety Szczuki, od dwóch lat zmagającej się z chorobą nowotworową.

Terminarz i plan transmisji turnieju Giganci Siatkówki:

2017-09-16: Cuprum Lubin – Power Volley Milano 3:2 (28:30, 25:23, 25:27, 25:23, 15:13)
2017-09-16: PGE Skra Bełchatów – Noliko Maaseik 3:2 (20:25, 25:22, 21:25, 25:18, 29:27)

2017-09-17: Cuprum Lubin – Noliko Maaseik (niedziela, 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2017-09-17: PGE Skra Bełchatów – Power Volley Milano (niedziela, 20.00; transmisja – Polsat Sport).