Giganci Siatkówki: Cuprum Lubin górą w starciu z Power Volley Milano

Siatkarze Cuprum Lubin wygrali w Wieluniu z Power Volley Milano 3:2. Spotkanie to zainaugurowało międzynarodowy turniej charytatywny Giganci Siatkówki.

Pierwsza odsłona konfrontacji Cuprum z Power Volley miała wyrównany przebieg. Set toczył się przy przewadze ekipy z Italii, ale w końcówce lubinianie odrobili straty (19:19), a następnie wygrali trzy akcje z rzędu, wieńcząc serię asem  serwisowym Robert Tahta (22:20). Partię zakończyła rywalizacja na przewagi. Lubinianie, choć mieli trzy piłki setowe w górze, nie wykorzystali szans i ostatecznie przegrali 28:30.

Druga partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia siatkarzy z Mediolanu (1:5). Lubinianie odrobili jednak straty (11:11) i uzyskali przewagę (19:16, 21:19), wywalczyli piłkę setową (24:22), którą wykorzystali za drugim podejściem, gdy Nimir Abdel-Aziz zaserwował w siatkę (25:23). Również kolejny set dostarczył kibicom wielu emocji. Gra toczyła się początkowo przy przewadze lubinian, ale rywale wykorzystywali momenty dekoncentracji w ekipie Cuprum. Tak było w środkowej części seta, gdy wygrali cztery akcje z rzędu (14:16), a także w końcówce, gdy popisali się serią trzech wygranych akcji, przy zagrywkach Abdel-Aziza (23:24). Włosi byli górą również w rywalizacji na przewagi. Skutecznie grał Ruben Schott, a as serwisowy siatkarzy z Mediolanu ustalił wynik seta na 25:27.

W czwartym secie udało się podopiecznym Patricka Duflosa doprowadzić do tie-breaka. Obie ekipy znów toczyły wyrównaną walkę, ale skuteczna gra Tahta i Łukasza Kaczmarka dawała przewagę Cuprum. Lubinianie wygrali czwartą odsłonę 25:23. Tie-breaka lepiej rozpoczęli siatkarze Cuprum (4:1). Podopieczni Andrei Gianiego szybko zabrali się do odrabiania strat i przy zmianie stron tracili już tylko punkt (8:7). Zacięta rywalizacja trwała do samego końca, a decydujący punkt lubinianie zdobyli po zepsutej zagrywce rywali (15:13). Obie ekipy stworzyły ciekawe, zacięte widowisko. Nie ustrzegły się sporej ilości błędów własnych, można to jednak wytłumaczyć brakiem pełnej gotowości do zbliżającego się sezonu.

Międzynarodowy turniej charytatywny Giganci Siatkówki rozgrywany jest już po raz ósmy. Rywalizyją w nim cztery drużyny: PGE Skra Bełchatów i Cuprum Lubin z Polski, Power Volley Milano z Włoch oraz Noliko Maaseik z Belgii, które grają dla wielunianki Żanety Szczuki, od dwóch lat zmagającej się z chorobą nowotworową.

Terminarz i plan transmisji turnieju Giganci Siatkówki:

2017-09-16: Cuprum Lubin – Power Volley Milano 3:2 (28:30, 25:23, 25:27, 25:23, 15:13)
2017-09-16: PGE Skra Bełchatów – Noliko Maaseik (sobota, 20.00; transmisja – Polsat Sport)

2017-09-17: Cuprum Lubin – Noliko Maaseik (niedziela, 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2017-09-17: PGE Skra Bełchatów – Power Volley Milano (niedziela, 20.00; transmisja – Polsat Sport).