Kubica ma szansę trafić do trzech zespołów Formuły 1

Moto
Kubica ma szansę trafić do trzech zespołów Formuły 1
fot.PAP/PA

Wciąż aktualny mistrz świata Formuły 1 - Nico Rosberg, który został menadżerem Roberta Kubicy ma za zadanie znaleźć Polakowi zespół na przyszły sezon. Pojawiły się trzy możliwości. Być może niespełna 33-letni kierowca dołączy do teamu Williamsa, Saubera lub Toro Rosso.

Doświadczony kierowca urodzony w Krakowie w tym sezonie zrobił duży krok w kierunku powrotu do Formuły 1. Po raz pierwszy od wypadku w 2011 roku testował bolid. Umożliwiła mu to ekipa Renault. Wydawało się nawet, że podpisze kontrakt ze swoim byłym zespołem, ale ostatecznie nie dojdzie do takiego ruchu, ponieważ team z Enstone wybrał Carlosa Sainza Jr. Obecnie media spekulują, że Kubica może trafić do Williamsa, Saubera lub Toro Rosso.

Francuski "L'Equipe" przeanalizował sytuacje polskiego kierowcy. -  Niestety dla Kubicy, który prowadził negocjacje z Renault, francuski zespół zatrudnił na kolejny sezon Carlosa Sainza. Musi znaleźć sobie inną ekipę, a w tym pomaga mu Nico Rosberg. Usługami byłego kierowcy BMW Sauber zainteresowani są Williams, Toro Rosso oraz... Sauber.

Kubica startował w cyklu mistrzostw świata Formuły 1 w latach 2006-10, odnosząc jedno zwycięstwo (Montreal, 2008). W lutym 2011 stracił częściowo władzę w prawej ręce po wypadku w Rajdzie Ligurii.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie