Lewandowski uczcił jubileusz dwoma golami! Wysokie zwycięstwo Bayernu

Robert Lewandowski w sobotę wystąpił w Bundeslidze w koszulce Bayernu Monachium już po raz setny, a jego zespół pewnie rozprawił się z FSV Mainz 4:0. Polski snajper zdobył obie bramki w drugiej połowie, dzieląc się łupem z Arjenem Robbenem.

Burza medialna wokół Roberta Lewandowskiego nie przełożyła się na jego pozycję w wyjściowym składzie Bayernu: Carlo Ancelotti raz jeszcze postawił na swoją gwiazdę. Spotkanie z FSV Mainz to dominacja absolutna Bayernu. Wielki faworyt nie dał rywalom żadnych szans, oddając aż 26 strzałów na bramkę Rene Adlera. Pierwsza połowa to popis Arjena Robbena, chociaż przy wyższej skuteczności gospodarzy wynik powinien być dużo bardziej okazały.

Strzelanie rozpoczęło się już w 11. minucie, gdy Robben zmienił tor lotu piłki po strzale Thomasa Muellera. Na podwojenie dorobku Holendra nie musieliśmy czekać zbyt długo: nieco ponad dziesięć minut później Robben pewnie zamienił na gola dogranie Joshuy Kimmicha. W drugiej połowie na pierwszy plan wyszedł Robert Lewandowski, który rozgrywał swój setny ligowy mecz w barwach Bayernu.

Gwiazda reprezentacji Polski, o której ostatnio w Bawarii jest niezwykle głośno w negatywnym kontekście, raz jeszcze pokazała, że broni się wielkimi umiejętnościami na boisku. Najpierw "Lewy" wykończył akcję Muellera kierując piłkę do siatki Adlera z kilku metrów, zaś wynik ustalił na kwadrans przed końcem bezbłędną główką. 29-latek jest liderem klasyfikacji strzelców z pięcioma trafieniami, zaś Bayern wiceliderem z dziewięcioma punktami w czterech kolejkach; jedyną porażkę poniósł przed tygodniem z TSG Hoffenheim.

W pozostałych spotkaniach po trzy punkty zdobywały ekipy Schalke 04 i Augsburg, z kolei VfL Wolfsburg okazał się gorszy od VfB Stuttgart (90 minut Marcina Kamińskiego).