Team Kinguin i Pompa Team uzupełniły skład finałów ESL Mistrzostw Polski

E-sport
Team Kinguin i Pompa Team uzupełniły skład finałów ESL Mistrzostw Polski
fot. HLTV.org

Emocje po drugim dniu finałów 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski zaczynają powoli opadać. W sobotę poznaliśmy kompletne pary finalistów turniejów Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Zameldowały się w nich Team Kinguin oraz Pompta Team.

W drugim półfinale CS:GO emocji było co nie miara. W końcówce pierwszej mapy, którą był Cobblestone, Pride przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie wygrało wyrównany pojedynek 16:14. Na Cache'u do głosu doszło jednak Team Kinguin i zdominowało "Orły", doprowadzając tym samym do remisu. O udziale w wielkim finale miała zadecydować mapa Nuke, na której po raz kolejny lepsze okazały się "Pingwiny". Ostatecznie to drużyna Mariusza "loorda" Cybulskiego będzie więc miała szansę na wygranie czwartego finału mistrzostw Polski z rzędu.

Nieco mniej emocji było w przypadku rywalizacji ekip League of Legends. Pojedynek był raczej teatrem jednej aktorskiej trupy, bowiem Pompa Team gładko pokonała Katastrofę AWionetki 3:0. Nie potwierdziły się zatem obawy "Nitrozyniaka", który przed trzecią mapą tonował nastroje tłumacząc, że wynik 2:0 nie gwarantuje jeszcze jego drużynie awansu do finałów, gdyż w kolejnych trzech wygrać mogą "piloci awionetki".

W niedzielnym finale Counter-Strike: Global Offensive zmierzą się więc AGO Gaming i Team Kinguin. Spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 10.15. Bezpośrednio po nim odbędzie się finał League of Legends, w którym na scenie staną Illuminar Gaming oraz Pompa Team. Ekipa Polsatu E-Sport od rana będzie informować Was o najważniejszych wydarzeniach z Atlas Areny!

Adam Łuczka, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie