Trener Gołowkina chce, by Canelo... skrócił brodę

Sporty walki
Trener Gołowkina chce, by Canelo... skrócił brodę
fot. youtube.com

Trener Giennadija Gołowkina zasugerował Komisji Sportowej Stanu Nevada, by zwróciła uwagę na zarost Saula "Canelo" Alvareza (49-1-1, 34 KO). Zdaniem Abela Sancheza jest ona zbyt długa.

Wytypowanie zwycięzcy hitowego starcia jest naprawdę bardzo trudne, bo zarówno Canelo Alvarez, jak i Gołowkin (37-0, 33 KO) to absolutna czołówka światowego boksu. Choć długo wydawało się, że ich obozy się nie dogadają, to w końcu będziemy mogli obserwować dwóch pięściarzy. Na ceremonii ważenia obaj wyglądali na bardzo pewnych siebie.

 

W oczy rzucała się też okazała broda Meksykanina. To nie uszło uwadze trenera Gołowkina - Abela Sancheza. Jego zdaniem przekracza ona dopuszczalny limit wynoszący około 1,27 cm. - Jest trochę za długa, niż powinna być. Wyraziłem swój niepokój przed Komisją - powiedział.

 

Sanchez nie obawia się tego, że tak bujny zarost pomoże Alvarezowi w ochronieniu szczęki, lecz w niektórych momentach może mieć większe znaczenie. Chodzi m.in. o to, że w klinczu broda mogłaby podrażnić oczy Gołowkina.

 

Mimo wszystko prezydent Golden Boy Promotions, a więc strona Alvareza, Eric Gomez stwierdził, że Conor McGregor w starciu z Floydem Mayweatherem miał jeszcze dłuższą brodę. Amerykanin protestował, lecz na nic się to zdało.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze