UFC: Cormier broni Jonesa! "Dajcie mu odetchnąć"

Sporty walki
UFC: Cormier broni Jonesa! "Dajcie mu odetchnąć"
fot. Youtube

Nowy-stary mistrz kategorii półciężkiej UFC, Daniel Cormier (19-1, 1 NC, 6 KO, 6 SUB) pokazał klasę i za pośrednictwem Instagrama zaapelował do fanów po wpadce dopingowej jego ostatniego rywala Jona Jonesa (22-1, 1 NC, 9 KO, 6 SUB). - Dajcie mu odetchnąć- napisał.

Cormier w jednym z najważniejszych pojedynków tego roku został znokautowany przez byłego mistrza Jonesa. Po pojedynku doszło jednak do ogromnego skandalu, gdyż w organizmie "Bonesa" wykryto niedozwolone środki. Starcie uznano za "no contest". To nie pierwsza jego wpadka tego typu. Amerykanin stracił pas, który znowu trafił do "DC".

Pierwsze ich starcie miało miejsce w 2015 i zarówno wtedy jak i przed lipcową walką obaj nie darzyli się sympatią. Dlatego też dziwią słowa Cormiera, który stanął w obronie Jonesa.


Życie jest pełne wzlotów i upadków. Czasem musimy się zatrzymać i złapać oddech. Nigdy nie wiesz co tak naprawdę się stanie. Cokolwiek do Ciebie przyjdzie, musisz sobie z tym radzić jak najlepiej potrafisz. Jedną z najlepszych rzeczy jaka mi się przydarzyła jest wsparcie od fanów. Nigdy nie czułem tyle miłości co teraz. To szalone, bo wszystko dzieje się po mojej przegranej. Apeluję do Was – dajcie odetchnąć Jonowi. Pozwólcie mu oraz jego ludziom wyjaśnić tę sprawę. Też byłem w złym stanie, ludzie nie pozwalali mi o tym zapomnieć, ale większość z Was okazywała mi wsparcie oraz miłość. Po walce Jones zachował się z klasą. Nieważne co by się działo, zawsze musimy mieć trochę empatii. Jon nie jest sam, pamiętajcie, że ten człowiek ma rodzinę. Uszanujmy to. Raniąc go nie pomagacie mi w żaden sposób. Jeszcze raz dziękuję Wam za niesamowite wsparcie i wierzę, że znowu zrobicie to co powinniście - napisał na Instagramie "DC".

 

Life can be such a roller coaster. I think sometimes you have to just take a moment and breathe it in. You never know what's gonna come your way. You try and handle it the best way you can. One thing that has been amazing is the support from you the fans. I have never felt so much love. It's crazy because this all happened when I lost. Guys now I call upon you to take a breathe, lay off of Jones. Let him and his team figure out what's going on and what happened. I was down and some may have kicked me but the majority of you showed compassion and love. After the fight Jones showed compassion, regardless of what has happened as humans we must show compassion. Jon is not on this ride alone, remember this man has a family. Let's respect that. You don't show ur support for me by hurting others. Again I thank you for ur unbelievable support and I trust that you guys will come thru again. DC 📷@layziethesavage

Post udostępniony przez Daniel "DC" Cormier (@dc_mma) 15 Wrz, 2017 o 12:07 PDT


IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie