Zacięte starcie ekip Bednaruka i Gruszki

W spotkaniu o V miejsce Memoriału Zdzisława Ambroziaka siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz wygrali z GKS Katowice 3:2. W sobotnich półfinałach rozgrywanego w Warszawie turnieju Onico Warszawa zmierzy się z Treflem Gdańsk, a Indykpol AZS Olsztyn z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Już pierwsza odsłona meczu o piąte miejsce XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka miała bardzo zacięty przebieg. Wynik długo oscylował wokół remisu, a rozstrzygnęła go rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszli bydgoszczanie (33:31). W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 14:14, później przewagę zaczęli budować siatkarze GKS (15:20), którzy zdołali wyrównać stan meczu (22:25).

Trzecia partia zaczęła się od mocnego uderzenia siatkarzy z Katowic (1:4, 4:8), którzy długo utrzymywali wyraźną przewagę. W końcówce podopieczni trenera Jakuba Bednaruka ruszyli do odrabiania strat (20:22, 22:24), ale i ta partia padła łupem ekipy GKS (22:25). W czwartym secie bydgoszczanie zdołali doprowadzić do tie-breaka. Przeważali od początku (8:5), w środkowej części jeszcze powiększyli dystans (16:10), ale ekipa Piotra Gruszki nie rezygnowała i doprowadziła do wyrównania (19:19), a po asie serwisowym Macieja Fijałka w kolejnej akcji uzyskała prowadzenie. W decydujących akcjach górą była jednak Łuczniczka, a seta zakończył as serwisowy Pawła Gryca (25:22).

Tie-break od początku przebiegał po myśli siatkarzy z Bydgoszczy, którzy prowadzili przy zmianie stron 8:4. Katowiczanie popełniali zbyt wiele błędów własnych i choć w drugiej części tego seta walczyli o odrobienie strat, nie byli w stanie dogonić rywali. Henrique Batagim dał swej drużynie piłkę meczową (14:11), a Gryc atakiem po bloku rywali zakończył to spotkanie (15:12)

Obie ekipy zmierzą się ze sobą w drugiej kolejce zbliżającego się sezonu PlusLigi. GKS podejmie Łuczniczkę 4 października w Spodku.

Łuczniczka Bydgoszcz – GKS Katowice 3:2 (33:31, 22:25, 22:25, 25:22, 15:12)

Łuczniczka: Goas (4), Ananiew, Jurkiewicz (7), Filipiak (10), Batagim (22), Szalacha (12) – A. Kowalski (libero) oraz Rohnka (10), Gryc (12), Sieńko.
GKS: Komenda (4), Quiroga (22), Kohut (3), Butryn (28), Sobański, (1) Pietraszko (11) – Mariański (libero) oraz Fijałek (2), Witczak (3), Kapelus (9), Kalembka (3), Stelmach.

MVP: Henrique Batagim.

Program XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka:

2017-09-15 (piątek): Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:1 (21:25, 25:23, 25:17, 25:17)
2017-09-15 (piątek): Onico Warszawa – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (35:33, 25:16, 25:13)

2017-09-16 (sobota): Mecz przyjaciół siatkówki (10.00, Arena Ursynów)
2017-09-16 (sobota): Mecz o V miejsce. Łuczniczka Bydgoszcz GKS Katowice 3:2 (33:31, 22:25, 22:25, 25:22, 15:12)
2017-09-16 (sobota): Półfinał. Trefl Gdańsk – Onico Warszawa (Arena Ursynów)
2017-09-16 (sobota): Uroczyste otwarcie XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka (17.00, Arena Ursynów)
2017-09-16 (sobota): Półfinał. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn (17.30, Arena Ursynów)

2017-09-17 (niedziela): Mecz o III miejsce (11.00, Arena Ursynów)
2017-09-17 (niedziela): Finał (13.00, Arena Ursynów).