Borussia Dortmund zdemolowała FC Koeln! Asysta Piszczka

Borussia Dortmund pokonała ostatni w tabeli zespół FC Koeln 5:0 i prowadzi w niemieckiej ekstraklasie piłkarskiej. Przy jednym z goli asystował Łukasz Piszczek, a przy dwóch sędzia korzystał z analizy zapisu wideo.

Już w drugiej minucie prowadzenie dla gospodarzy, którzy w tym sezonie nie stracili jeszcze gola, uzyskał pozyskany latem Maximilian Philipp, a asystował inny nowy nabytek Ukrainiec Andrij Jarmolenko.

Tuż przed przerwą doszło do pierwszej spornej sytuacji. Pierwotnie sędzia Patrick Ittrich nie uznał gola Sokratisa Papastatopulosa, uznając że Grek w wyskoku w polu karnym sfaulował bramkarza rywali Timo Horna. Skonsultował jednak decyzję z arbitrem obsługującym system VAR i po chwili ją zmienił.

Drugi raz skorzystał z tej możliwości w 58. minucie, gdyż nie był pewny, czy obrońca gości Lukas Kluenter zagrał w polu karnym ręką. Także w tym wypadku decyzja była korzystna dla dortmundczyków, a "jedenastkę" na gola zamienił Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk praktycznie w kolejnej akcji podwyższył na 4:0 po podaniu Piszczka, który rozegrał cały mecz. W 69. minucie Philipp ustalił wynik na 5:0.

Borussia z dorobkiem 10 punktów i świetnym bilansem bramkowym 10-0 otwiera tabelę. Wyprzedza lepszą różnicą goli Hannover 96 oraz o punkt Bayern Monachium i Schalke 04 Gelsenkirchen. Ekipa z Kolonii, w której kadrze zabrakło tym razem Pawła Olkowskiego, nie zdobyła jeszcze punktu i jest ostatnia.