Triumf siatkarzy Brazylii w Pucharze Wielkich Mistrzów

Siatkówka
Triumf siatkarzy Brazylii w Pucharze Wielkich Mistrzów
fot. Cyfrasport

Brazylijscy siatkarze zwyciężyli w tegorocznej edycji Pucharu Wielkich Mistrzów, który rozgrywany był w Japonii. Drużyna z Ameryki Południowej wygrała tę imprezę po raz piąty w historii, a czwarty z rzędu. Drugie miejsce zajęli Włosi, a trzecie Irańczycy.

W drużynie Iranu udanie zaprezentował się przyjmujący Milad Ebadipour, który w najbliższym sezonie będzie bronić barw PGE Skry Bełchatów. W Japonii został wybrany do "Drużyny Marzeń" turnieju.

 

Brazylijczycy brali udział w każdej z dotychczasowych edycji PWM, który po raz pierwszy zorganizowano w 1993 roku. Na najwyższym stopniu podium stali wcześniej w 1997, 2005, 2009 i 2013 roku. 24 i 16 lat temu zaś uplasowali się na drugiej pozycji. W pierwszej edycji triumfowali Włosi, a w 2001 roku Kubańczycy.

 

W PWM bierze udział sześć drużyn: Japonia jako gospodarz, triumfatorzy kontynentalnych mistrzostw (Europy, Azji, Ameryki Płd. i strefy NORCECA) oraz zespół z przyznaną przez światową federację (FIVB) "dziką kartą". Rywalizacja odbywa się systemem "każdy z każdym". W zakończonym tydzień wcześniej Pucharze Wielkich Mistrzyń triumfowały Chinki.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze