Borek: Adamek w KSW? Na pewno nie w MMA

Sporty walki
Borek: Adamek w KSW? Na pewno nie w MMA
fot. PAP

Tomasz Adamek pomimo 40 lat jest cały czas gorącym towarem w świecie sportów walki. W ostatnim pojedynku pokonał Solomona Haumono, a niedawno w mediach pojawiła się informacja o możliwości walki z Derekiem Chisorą. Zainteresowanie "Góralem" wyraziła również... organizacja KSW. - Odbyłem dwie rozmowy z Maciejem Kawulskim. Otrzymałem propozycję walki dla Tomka - zdradził Mateusz Borek, promotor pięściarza.

- Maciej Kawulski już wiele lat temu potrafił właściwie zdefiniować potrzeby rynku i doskonale zdaje sobie sprawę jak zestawiać walki. Do odpowiedniej promocji wydarzenia poza pojedynkami sportowymi potrzebne są również wypromowane nazwiska. Tak było przecież z Mariuszem Pudzianowskim, "Popkiem", a teraz z Tomkiem Oświecińskim. I na pewno to nie jest jeszcze koniec - powiedział Mateusz Borek.

 

W mediach w ostatnich tygodniach pojawiła się informacja o negocjacjach organizacji KSW z Arturem Szpilką. W poniedziałek wypłynęła wiadomość o rozmowach z obozem Tomasza Adamka.

 

- Wszyscy wiedzą o rozmowie Martina Lewandowskiego z Arturem Szpilką. Z tego co wiem oni ustalili już nawet warunki współpracy, a więc rozmowy były owocne. Ze mną w podobnym tonie dwie niezobowiązujące rozmowy odbył Maciej Kawulski. Jako promotor Tomasza Adamka otrzymałem propozycję udziału w projekcie KSW. Maciek argumentował swoją ofertę słowami: "Po co masz się przepychać w środowisku bokserskim. Tam rzucają tobie kłody pod nogi. Możesz z Tomkiem przyjść do nas i wziąć udział w projekcie KSW" – zdradził Borek.

 

Na galach KSW do tej pory oglądaliśmy walki na zasadach MMA. Czy Tomasz Adamek miałby spróbować swoich sił we wszechstylowej walce wręcz? - Walka na pewno nie odbyłaby się w formule MMA. W grę wchodzi tylko i wyłącznie boks – błyskawicznie odpowiada promotor „Górala”. - Nie wiem, czy walka toczyłaby się w klatce czy na ringu, ale na pewno na zasadach pięściarskich. Pomysł zbliżony do tego, co mogliśmy obserwować podczas walki Conora McGregora z Floydem Mayweatherem w Las Vegas. Maciej ma już pewną koncepcję, a ja jej wysłuchałem w skupieniu. Darzę go ogromną sympatią, a on naprawdę wie w jaki sposób wypromować wydarzenie i jak je sprzedać – dodał Borek.

 

Tomek Adamek w czerwcu powrócił udanie do ringu pokonując Solomona Haumono podczas gali Polsat Boxing Night 7: Nowe Rozdanie. Niedawno w mediach pojawiła się informacja o możliwości zorganizowania walki z rozpoznawalnym w środowisku pięściarskim Derekiem Chisorą. Jak Adamek zareagował na propozycję walki w KSW?

 

- Tomek Adamek ma do mnie dużo zaufania i zdaje sobie sprawę, że działam tylko w dobrej wierze. Przedstawiłem pomysł Tomkowi, ale na razie chcemy jeszcze kontynuować jego karierę w ringu. Tam jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Nie po to wracał na walkę z Solomonem Haumono i przeszedł taki trudny okres przygotowawczy, aby teraz z tego rezygnować. Nie mówimy stanowczo "nie", ale nie mówimy również "tak". Na najbliższe miesiące mamy po prostu inny plan – zakończył Borek.

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie