Giro d'Italia: Za rok pierwszy etap w Jerozolimie

Inne
Giro d'Italia: Za rok pierwszy etap w Jerozolimie
fot. PAP

W poniedziałek organizatorzy potwierdzili, że przyszłoroczny wyścig kolarski Giro d'Italia rozpocznie się w Izraelu. Zgodnie z zapowiedzią w tym kraju zostaną rozegrane trzy pierwsze etapy.

To będzie pierwszy przypadek w historii kolarstwa, gdy jeden z trzech wielkich tourów (Giro, Vuelta a Espana i Tour de France) będzie się rozpoczynał poza Europą.

 

Wyścig rozpocznie się 4 maja indywidualną jazdą na czas na 10,1 km trasie w Jerozolimie. Następnego dnia etap będzie miał 167 km i będzie prowadził z Hajfy do Tel Awiwu. Trzeci, najdłuższy, wyznaczony z Beersheba na pustyni Negev do południowego krańca Izraela Eilat wzdłuż Morza Czerwonego, będzie miał 226 km.

 

Dotychczas kilkakrotnie zdarzało się, że wyścigi zaczynały się w innych krajach niż organizatora. Tour de France startował m.in. w Holandii, Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Giro w 1996 roku z okazji obchodów 100-lecia pierwszych igrzysk nowożytnych rozpoczynał się w Grecji, tegoroczną Vueltę zapoczątkowały etapy we Francji.

 

Teraz 101. edycja Giro d'Italia wystartuje w Izraelu. Wśród oficjalnych przedstawicieli ministerstw sportu Włoch i Izraela, w prezentacji trasy udział wzięli znani kolarze Alberto Contador i Ivan Basso.

 

- Przesłaniem Giro jest zaprezentowanie najbardziej atrakcyjnych miejsc na trasie. Etapy w Izraelu pokażą tradycję, kulturę, historię państwa, nie zabraknie pięknych krajobrazów i ciekawych ludzi - powiedział dyrektor wyścigu Mauro Vegni.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze