Inne

FIFA 18: Data premiery, cena, tryby oraz...

W ostatnim czasie Glik nie może mieć powodów do narzekania. Ma on za sobą bardzo udany sezon w barwach AS Monaco, z którym sięgnął po tytuł mistrza Francji. W kadrze narodowej również odnosi sukcesy, gdyż najpierw dotarł z nią do ćwierćfinału mistrzostw Europy we Francji, a w trwających właśnie eliminacjach do mistrzostw świata Biało-Czerwoni są o krok od awansu.

Jego świetna forma nie umknęła twórcom gry FIFA 18, którzy umieścili go w zestawieniu stu najlepszych piłkarzy nadchodzącej części serii. Polak uplasował się w nim na 86. miejscu, wyprzedzając m.in. takie sławy światowego futbolu jak Dani Alves, Marco Asensio, Dele Alli, Sami Khedira czy Raphael Varane. Umiejętności reprezentanta Polski oceniono na 85 punktów, czyli o 2 więcej niż rok temu.

W dodatku EA Sports mianowało go ambasadorem zaplanowanej na 29 września produkcji. Świadczy to o popularności, jaką zaczął cieszyć się Glik, ponieważ funkcji tej nie sprawują piłkarze anonimowi. Wcześniej, spośród reprezentantów Polski, ambasadorami serii byli Robert Lewandowski oraz Arkadiusz Milik.