Kolejne kontrowersje wokół VAR. FC Koeln chce powtórzenia meczu z Borussią (WIDEO)

Borussia Dortmund rozgromiła w niedzielę 1. FC Koeln 5:0 w meczu kończącym 4. serię spotkań. Goście dopatrzyli się jednak nieprawidłowości przy drugiej bramce dla "BVB" i złożyli protest do krajowej federacji, domagając się powtórzenia meczu. Wszystko za sprawą powtórki wideo, po której sędzia uznał gola dla gospodarzy.

Sytuacja po której Burussia podwyższyła wynik na 2:0 stała się głównym obiektem sporu o intepretację przepisów i stosowanie technologii VAR.

W doliczonym czasie pierwszej połowy piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego w kierunku bramki kopnął obrońca dortmundczyków - Sokratis Papastatopulos. Zanim futbolówka wpadła do siatki arbiter przerwał grę dopatrując się faulu na bramkarzu. Chwilę potem, po obejrzeniu powtórki wideo Patrick Ittrich zmienił swoją decyzję i przyznał gola gospodarzom, chociaż piłka wpadła do siatki po przerwaniu akcji.

Rozwścieczony dyrektor Koeln orzekł, że sędzia wypaczył wynik zawodów i będzie odwoływał się do niemieckiej federacji, żądając powtórzenia meczu.

Cała opisana wyżej sytuacja z meczu Borussia Dortmund - 1. FC Koeln w załączonym materiale wideo.