Młoda Polonia rządzi w Warszawie! (WIDEO)

Piłka nożna

W weekend na bocznym boisku przy ul. Konwiktorskiej 6 odbył się turniej piłkarski Polonia Cup 2017. Do stolicy zjechały czołowe polskie drużyny z rocznika 2004, jak Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok czy Pogoń Szczecin. Był także gość ze Lwowa. Największe emocje na trybunach wzbudziły jednak - co oczywiste - derby Warszawy, w których Polonia pokonała Legię 1:0. Jak to wyglądało z bliska?

W zawodach rywalizowały dwa zespoły Polonii, Legia, Śląsk, Jagiellonia, Pogoń, Beniaminek Krosno i ukraińska Hałaczyna Lwów. Turniej rozgrywano w formule "każdy z każdym", a o końcowym sukcesie decydowała łączna liczba punktów. Tych najwięcej zgromadziła Pogoń (19), która nie przegrała żadnego meczu i której bilans bramkowy wyniósł 16:0. Na drugim miejscu uplasował się pierwszy zespół Polonii (14 pkt), a jako trzecia zawody zakończyła Jagiellonia (11 pkt). Legia zajęła natomiast daleką piątą pozycję.

 

 

Co oczywiste, zgromadzonych przy Konwiktorskiej kibiców najbardziej zelektryzowały derby Warszawy, które odbyły się w niedzielę o godz. 16:20. Wcześniej drugi zespół Polonii zremisował z Legią 0:0, co młodym zawodnikom "Czarnych Koszul" dodało sporo pewności siebie. - Nie mają z nami żadnych szans - mówili o rywalach. Legioniści traktowali przeciwników nieco bardziej poważnie, ale ich profesjonalne podejście nie przełożyło się na korzystny wynik na boisku. Zespół z Konwiktorskiej po bramce Igora Wysockiego pokonał odwiecznego rywala 1:0.

 

Choć był to tylko mecz 13-latków, nie zabrakło bojowych okrzyków, efektownej oprawy, a nawet rac. Droga Polonii do zwycięstwa nad Legią w załączonym materiale wideo.

Rafał Hurkowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze