MSiT dofinansuje budowę ośrodka Akademii Piłkarskiej Legii

Piłka nożna
MSiT dofinansuje budowę ośrodka Akademii Piłkarskiej Legii
fot. PAP

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje w kwocie 11 mln zł budowę ośrodka sportowego w gminie Grodzisk Mazowiecki, gdzie swoją siedzibę będzie miała Akademia Piłkarska Legii Warszawa.

- Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej i program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu służy dobrze zaplanowanym, uzasadnionym i perspektywicznym przedsięwzięciom, które mają rozwijać polski sport. Mamy wysokie wymagania i projekt Akademii Piłkarskiej Legii je spełnił. Wierzymy, że w ślad za nim pójdą kolejne polskie kluby sportowe, zarówno piłkarskie, jak i inne. Jesteśmy otwarci na wsparcie następnych obiektów, służących szkoleniu dzieci i młodzieży – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

 

Na terenie o wielkości 15 hektarów planowane jest wybudowanie ośmiu pełnowymiarowych boisk z zapleczem szkoleniowo-treningowym. Na budowę ośrodka w Książenicach zostanie przekazane 11 mln zł w latach 2017 i 2018.

 

- W realizację projektu naszego ośrodka zaangażowanych jest wielu ludzi i instytucji, zarówno w ramach Legii, jak i poza. Wiemy, jak bardzo taka infrastruktura jest potrzebna i doceniamy zaangażowanie wszystkich, którzy wspierają realizację podobnych projektów. Podpisanie umowy z Ministerstwem Sportu i Turystki to bardzo ważny krok w drodze do realizacji projektu - ocenił natomiast Tomasz Zahorski, kierujący pracami spółki APL.

 

Koncepcja budowy ośrodka powstała w oparciu o wizyty w ponad 30 centrach treningowych w całej Europie. Przeprowadzona została analiza ponad 80 projektów technicznych podobnej infrastruktury sportowej, w wyniku której zebrane i wykorzystane zostały najlepsze praktyki zagraniczne.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze