Nolan wysłał pierwsze powołania dla polskich hokeistów

Zimowe
Nolan wysłał pierwsze powołania dla polskich hokeistów
fot. PAP

Kanadyjski szkoleniowiec polskiej kadry hokeistów na lodzie Ted Nolan wysłał pierwsze powołania. Na towarzyski mecz z Węgrami, który zaplanowany jest na 30 września w Budapeszcie, pojedzie trzech bramkarzy, ośmiu obrońców i 15 napastników.

Nolana jeszcze nie ma w Polsce, ale ma się zjawić lada dzień. Zawodnicy w Katowicach na krótkie czterodniowe zgrupowanie mają stawić się 25 września.

 

Spotkanie w Budapeszcie będzie głównym punktem obchodów jubileuszu 90-lecie powstania Węgierskiej Federacji Hokeja na Lodzie. Z racji na brak międzynarodowej przerwy IIHF selekcjoner Nolan i jego asystent Tom Coolen wybrali na mecz z Madziarami zawodników z polskich klubów. Dla obu szkoleniowców konfrontacja na Węgrzech będzie debiutem na ławce trenerskiej polskiej kadry.

 

Z uwagi na zaplanowany na 3 października, czyli trzy dni po spotkaniu w Budapeszcie, mecz Comarch Cracovii z IFK Helsinki w ramach Ligi Mistrzów, na zgrupowanie reprezentacji nie zostali powołani kadrowicze występujący na co dzień w krakowskim klubie. Taką decyzję podjęto na mocy ustaleń między kierownictwem związku i sztabem reprezentacji oraz klubem.

 

Dla reprezentacji Polski mecz z Węgrami będzie pierwszym etapem przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata zaplecza elity. Od 22 do 28 kwietnia biało-czerwoni powalczą w Budapeszcie z gospodarzami, Włochami, Słowenią, Wielką Brytanią i Kazachstanem.

 

Powołania na zgrupwanie i towarzyski mecz z Węgrami:

 

Bramkarze: Kamil Kosowski (Tauron KH GKS Katowice), John Murray (GKS Tychy), David Zabolotny (JKH GKS Jastrzębie);

 

Obrońcy: Mateusz Bryk, Michał Kotlorz, Bartosz Ciura, Bartłomiej Pociecha (wszyscy GKS Tychy), Oskar Jaśkiewicz, Damian Tomasik (obaj TatrySki Podhale Nowy Targ), Bartłomiej Bychawski (Orlik Opole), Jakub Wanacki (Tauron KH GKS Katowice);

 

Napastnicy: Mateusz Bepierszcz, Michael Cichy, Radosław Galant, Bartosz Jeziorski, Kamil Kalinowski, Filip Komorski (wszyscy GKS Tychy), Marcin Kolusz, Bartłomiej Neupauer, Filip Wielkiewicz, Krzysztof Zapała (wszyscy TatrySki Podhale Nowy Targ), Mikołaj Łopuski, Tomasz Malasiński, Marek Strzyżowski, Patryk Wronka (wszyscy Tauron KH GKS Katowice), Radosław Nalewajka (JHK GKS Jastrzębie).

o.s, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie