Siatkówka

Losowanie Klubowych Mistrzostw Świata...

Adrian Brzozowski: Przed nami Klubowe Mistrzostwa Świata panów. Miałaś styczność z siatkówką azjatycką, teraz Brazylia. Twoim zdaniem to są kierunki bardzo mocno rozwinięte siatkarsko, czy jeszcze Europa może dyktować warunki?

 

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Miałam przyjemność uczestniczyć w klubowych mistrzostwach świata. Było to cudowne doświadczenie, będę to długo wspominać. Patrząc na igrzyska olimpijskie czy też mistrzostwa świata to widzimy, że Brazylijczycy i Brazylijki od lat prezentują najwyższy światowy poziom. Jeżeli chodzi o Azję, to również dyscyplina ta jest tam bardzo dobrze rozwinięta. Spędziłam tam dwa sezony i mogę powiedzieć, że to bardzo wysoki poziom. Dla nas Europejczyków to jest zupełnie inna siatkówka, oni grają szybciej, bardziej kombinacyjnie. Europejska siatkówka stoi jednak na wysokim poziomie.

 

Teraz pytanie o kobiecą siatkówkę, gdyż przed nami mistrzostwa Europy. Możemy mieć spore apetyty, czy jednak cały czas to jest reprezentacja, która powinna zbierać doświadczenie, a efekty przyjdą za jakiś czas?

 

Ja kiedyś też byłam w takim zespole, który nie miał większych perspektyw. Pojechałyśmy na ME i sukcesem było wyjście z grupy. udało się wygrać cały turniej. W sporcie nigdy nic nie wiadomo, trzymam za dziewczyny kciuki i liczę, że sprawią niespodziankę.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja losowania grup Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy we wtorek 19 września od godziny 16.30 w Polsacie Sport.