Bundesliga: Kolejny gol Lewandowskiego! Szlagier dla Bayernu Monachium

Bayern Monachium pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 w szlagierze 5. kolejki Bundesligi. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który wykorzystał rzut karny.

W 24. minucie sędzia podyktował karnego dla Bayernu Monachium. Po zagraniu Jamesa Rodrigueza piłka odbiła się bowiem najpierw od nogi, później od ręki Naldo. W takiej sytuacji sędzia skorzystał z wideoweryfikacji, po czym wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Lewandowski i w swoim stylu pokonał bramkarza. Było to jego dziesiąte trafienie w tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

W 29. minucie było już 2:0 dla podopiecznych Carlo Ancelottiego. Akcję Thomas Mueller - "Lewy" - Corentin Tolisso wykończył Rodriguez. Po przerwie gospodarze także mieli okazje do strzelenia gola, jednak to goście cieszyli się z kolejnego trafienia. W jednej z głównych ról znów wystąpił Kolumbijczyk, który tym razem popisał się kapitalnym zwodem i podaniem do Arturo Vidala. Chilijczyk nie zmarnował takiej sytuacji, ustalając wynik na 3:0.

Lewandowski grał do 65. minuty, kiedy zastąpił go Thiago Alcantara.

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) grał cały mecz, natomiast Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) nie znalazł się w kadrze.