Puchar Polski: Pogoń Szczecin za burtą! Pierwszoligowiec gra dalej

Drutex-Bytovia Bytów wyeliminowała Pogoń Szczecin w 1/8 finału Pucharu Polski. Pierwszoligowiec pokonał wyżej notowanych Portowców po konkursie rzutów karnych zakończonym wynikiem 5:4.

Z wysokiego C rozpoczęli gospodarze. Od razu po pierwszym gwizdku rzucili się na bramkę Łukasza Załuski. Przez pięć minut bramkarz Pogoni miał pełne ręce roboty. Trzeba przyznać, że obie drużyny podeszły do meczu bardzo ambitnie. Pomimo kilku groźnych sytuacji kibice zgromadzeni na stadionie przy Mickiewicza 13 nie obejrzeli bramek. Jedyną dogodną sytuację miał Łukasz Zwoliński, lecz z odległości kilku metrów fatalnie spudłował. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła pod nogi Spasa Delewa, lecz ten zachował się równie nieporadnie i z tej samej odległości uderzył obok słupka.

Nie wiadomo, co Maciej Skorża powiedział w szatni swoim piłkarzom, lecz na drugą połowę wyszli jako zupełnie inna drużyna. Stworzyli sobie wiele groźnych sytuacji. W 69. minucie kolejną szansę, by otworzyć wynik miał Dariusz Formella, jednak zamiast wpakować piłkę do bramki podał ją bramkarzowi rywali. Swoje szanse miał też ponownie Zwoliński, ale nie potrafił wskazać piłce drogi do bramki. 75. minuta mogła być szczęśliwa dla Drutexu-Bytovii po strzale Frana Gonzaleza. Piękną obroną popisał się jednak Załuska. Pogoń bardzo mocno naciskała na bramkę Andrzeja Witana, jednak do końca regulaminowego czasu gry nie dała rady przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Dogrywka również przebiegała pod dyktando Portowców, ale dali pokaz nieporadności pod bramką gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na podopiecznych Skorży. W końcówce zagotowało się w obozie gości i posypały się kartki. Co ciekawe ukarani zostali nawet zawodnicy z ławki rezerwowych, a sam szkoleniowiec został odesłany na trybuny.

Ćwierćfinalistę Pucharu Polski wyłoniła dopiero seria jedenastek. Tu też nie zabrakło emocji. Po niewykorzystanym rzucie karnym młodego Maksymiliana Hebla wydawało się, że Pogoń pewnie sięgnie po awans. Tak się jednak nie stało. Swojej szansy nie wykorzystał związany dawniej z Bytovią Dawid Kort, który pełnił dziś funkcję kapitana Portowców. Ostatni strzał na bramkę zamienił Michał Stasiak. Fantastyczną dyspozycję zaprezentował dziś bramkarz z bytowa Andrzej Witan, który dwukrotnie zatrzymał rywali i pozwolił swojej drużynie cieszyć się z awansu.

W 1/4 finału Pucharu Polski Drutex-Bytovia Bytów zmierzy się ze zwycięzcą meczu Ruch Zdzieszowice - Legia Warszawa.

Bytovia Bytów - Pogoń Szczecin 0:0, k. 5:4

karne: 0-1 Ádám Gyurcsó, 1-1 Łukasz Wróbel, 1-2 Kamil Drygas, (1-2 Maksymilian Hebel - obok bramki), 1-3 Ricardo Nunes, 2-3 Sławomir Duda, (2-3 Dawid Kort - obroniony), 3-3 Bartosz Wolski, 3-4 Mate Cincadze, 4-4 Janusz Surdykowski, (4-4 Lasza Dwali - obroniony), 5-4 Michał Stasiak

Bytovia: Andrzej Witan - Łukasz Wróbel, Michał Stasiak, Fran González, Marek Opałacz - Bartosz Biel (89. Maksymilian Hebel), Sławomir Duda, Bartłomiej Poczobut, Kamil Wacławczyk (100. Bartosz Wolski), Jakub Wilk (70. Michał Jakóbowski) - Janusz Surdykowski

Pogoń: Łukasz Załuska - David Niepsuj, Cornel Râpă, Lasza Dwali, Hubert Matynia (101. Ricardo Nunes) - Spas Delew (59. Ádám Gyurcsó), Jakub Piotrowski (78. Mate Cincadze), Kamil Drygas, Dawid Kort, Dariusz Formella - Łukasz Zwoliński

Żółte kartki: Biel, Opałacz - Piotrowski, Matynia, Niepsuj, Cincadze
Czerwone kartki: Niepsuj (118, za kopnięcie piłką w sędziego), Delew (120, za obrazę sędziego)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)

Żółtą kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik gości - Jarosław Fojut.

Relacja zakończona

Stasiak! Pogoń za burtą! Bytovia w ćwierćfinale Pucharu Polski!

WITAN! Lasha Dvali zatrzymany!

Surdykowski w tym sezonie średnio radził sobie z karnymi, ale dziś nie popełnił błędu. 4:4.

Witan pokonany! Tsintsadze trafił na 4:3 dla Pogoni.

Wolski pewnie pokonuje Załuskę! Remis 3:3 w Bytowie! Co za emocje!

Witan obronił strzał Korta! Nieszczęście byłego gracza Bytovii. Nadal 2:3.

Ależ pewny strzał! Sławomir Duda w okienko i mamy 2:3!

Nunes trafił! Pogoń prowadzi już 3:1!

Hebel nie trafił! Piłka przeleciała obok słupka.

Ależ szczęście! Drygas uderzył w słupek, ale piłka wtoczyła się do bramki. Pogoń prowadzi 2:1!

Wróbel wyrównał. 1:1 w Bytowie!

Zaczyna Pogoń! Gyurcso i mamy 1:0.

ZACZYNAMY SERIĘ JEDENASTEK!

Dużo negatywnych emocji pojawiło się w końcówce spotkania. Czy nerwowa atmosfera nie przeszkodzi Portowcom w konkursie jedenastek?

KONIEC DOGRYWKI! PRZED NAMI RZUTY KARNE!

Portowców ewidentnie poniosło! Druga żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Jakub Piotrowski.

Co tam się dzieje?! Żółtą kartkę dostał Radosław Fojut. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt... że siedział na ławce rezerwowych!

Jeszcze dwie minuty mają oba zespoły, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Trener Skorża wyrzucony na trybuny!

Niepsuj zepsuł końcówkę Pogoni! Zdenerwowany kopnął piłkę i... trafił nią w sędziego bocznego. Na ostudzenie emocji obejrzał czerwony kartonik i zaproszenie do szatni.

Mate Tsintsadze otrzymał żółtą kartkę za przewinienie taktyczne.

Fantastyczne prostopadłe podanie do Niepsuja. Witan odważnie wyszedł do obrony i zatrzymał gracza Pogoni, a dodatkowo otrzymał kopniaka od rywala. Arbiter pokazał Niepsujowi żółty kartonik.

Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki!

Jakubowski strzelił mocno, ale piękną obroną popisał się Łukasz Załuska.

ZMIANA w Pogoni! Poza boiskiem jest już Hubert Matynia. Zastąpił go Ricardo Nunes.

ZMIANA w Bytovii! Wacławczyk opuścił boisko. Jego miejsce zajął Bartosz Wolski.

Surdykowski ładnie dośrodkował po ziemi, jednak wybili Portowcy.

Koszmarny błąd techniczny Formelli. Wyszedł na czystą pozycję, ale nie opanował piłki. Kolejna szansa zmarnowana.

Zwoliński znowu chciał dobrze, ale wyszło jak zawsze... Po jego strzale główką futbolówka przeleciała obok bramki.

ZACZYNAMY DOGRYWKĘ!

W drugiej połowie o wiele lepiej zagrali Portowcy. Mieli kilka dogodnych sytuacji, lecz żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Dogrywka pokaże, czy to się na nich nie zemści.

KONIEC! Pierwszego ćwierćifnalistę Pucharu Polski wyłoni dogrywka!

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 3 minuty.

ZMIANA w Bytovii. Schodzi Bartosz Biel. Kibicom zaprezentuje się Maksymilian Hebel.

Wacławczyk leży na murawie. Potrzebna jest pomoc medyczna.

Groźna sytuacja Pogoni! Jak ta piłka mogła nie wpaść do bramki? Po dośrodkowaniu Drygas głową uderzył minimalnie obok słupka.

ZMIANA w Pogoni! Tsintsadze w miejsce Jakuba Piotrowskiego.

Pogoń naciska. I słusznie, bo czasu coraz mniej.

Ładna akcja Bytovii. Obrońcy Pogoni wybili piłkę wprost pod nogi Gonzaleza. ALEŻ BOMBA! Z trudem obronił Łukasz Załuska!

Żółta kartka za faul dla Bartosza Biela.

ZMIANA w drużynie Bytovii! Michał Jakóbowski zastąpił na placu Jakuba Wilka.

Formella był w idealnej sytuacji do zdobycia bramki! Zamiast zerwać siatkę... podał piłkę do bramkarza rywali.

Nie wiemy, co Maciej Skorża w przerwie powiedział swoim piłkarzom, ale prezentują się o niebo lepiej niż w pierwszej połowie.

Zwoliński potężnie uderzył z dystansu, lecz na szczęście dla Bytowian piłka po jego strzale wylądowała w bocznej siatce ich bramki.

Słabo rozegrany stały fragment. Piłka po strzale odbiła się od muru.

Matynia faulował Biela przed polem karnym i otrzymał żółtą kartkę. Rzut wolny dla Bytovii.

Strzał Korta z dystansu! Piłka odskoczyła od Witana, ale golkiper zdołał ją złapać zanim trafiła pod nogi Zwolińskiego.

ZMIANA! Boisko opuścił Spas Delev, a w jego miejsce pojawił się Adam Gyurcso.

Wilk popisał się ładnym zagraniem krzyżakiem, ale Biel był na spalonym.

Kolejna słaba wrzutka i Pogoń oddaliła niebezpieczeństwo od swojej bramki.

Dośrodkowanie Poczobuta po szarpanej akcji Drutexu. Obrońca Pogoni wybił na rzut rożny.

Formella oddał strzał na bramkę Witana. Nie dość, że piłka minęła słupek, to jeszcze był spalony.

Strzał Sławomira Dudy bardzo niecelny. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Poczobut faulowany na linii środkowej boiska. Sędzia przerwał akcję Pogoni i ukarał Jakuba Piotrowskiego żółtą kartką. Jak pokazały powtórki - niesłusznie. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

Rzut rożny dla Bytovii. Gonzalez przedłużył dośrodkowanie głową, lecz nikt nie odczytał jego intencji.

Nie wiadomo, czy Delev strzelał, czy dośrodkowywał, lecz wiadomo, że zrobił to bardzo niedokładnie.

Wracamy do Bytowa! Czy kibice na stadionie przy Mickiewicza doczekają się bramek w regulaminowym czasie gry?

Koniec pierwszej połowy! O ile początek należał do gospodarzy, w końcówce brylowali goście. Mogli prowadzić 1:0 po strzale Łukasza Zwolińskiego, ale ten fatalnie spudłował. Ciekawe 45 minut za nami. Wracamy za kwadrans!

Delev przebiegł z piłką połowę boiska, chciał dośrodkować, ale Opałacz przy linii końcowej czyściutko mu ją wygarnął.

Wilk fantastycznie wypatrzył Wacławczyka, ale defensywa gości zablokowała jego strzał.

Rzut wolny dla gości. Delev uderzył mocno, ale bez problemu obronił Andrzej Witan.

Stuprocentowa sytuacja Pogoni! Formella zagrał do środka, ale Zwoliński z dwóch metrów trafił w słupek. Dobijał Delev, ale też zaliczył spektakularne pudło. Portowcy mają czego żałować.

Opałacz faulowany przy samej linii końcowej boiska. Grę wznowił Andrzej Witan, jednak futbolówka po jego wybiciu wylądowała... w trybunach.

Surdykowski domagał się rzutu rożnego, ale sędzia zauważył, że to on ostatni miał kontakt z piłką.

Zwoliński faulował Wróbla. Rzut wolny dla Bytovii.

Formella dośrodkowywał, ale gospodarze wybili na rzut rożny.

Pogoń przejęła piłkę na środku boiska. Dobre wycofanie do Korta, ale ten... kopnął w powietrze.

Prostopadła piłka z rzutu wolnego Pogoni. Pomysł ciekawy, ale wykonanie...

Zwoliński chciał głową przedłużyć dośrodkowanie, ale piłkę przejęli obrońcy gospodarzy i oddalili niebezpieczeństwo.

Podobnym zagraniem chcieli odpowiedzieć Portowcy, ale arbiter boczny podniósł chorągiewkę. Spalony.

Próba prostopadłego podania Bytovii, ale Niepsuj przechwycił piłkę i wycofał do bramkarza.

Dużo walki na boisku. Piłka wędruje od jednej do drugiej bramki. To może się podobać kibicom.

Stały fragment gry. Łukasz Załuska wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego.

Stasiak przegrał pojedynek w obronie i piłka trafiła pod nogi Spasa Deleva. Bułgar strzelił obok słupka.

Rapa dośrodkował, ale prosto w ręce bramkarza Bytovii.

Kolejny korner dla Drutexu. Ależ groźnie pod bramką Pogoni!

Mocno rozpoczęła Bytovia. W polu karnym przytomnie zachował się Cornel Rapa. Gospodarze mają rzut rożny.