Szkoleniowiec "Juve" Massimiliano Allegri na przedmeczowej konferencji prasowej zdradził, że w środowym starciu z "Violą" w bramce "Starej Damy" stanie 27-letni polski bramkarz. - Po meczu z Barceloną zadecydowaliśmy, że Wojciech Szczęsny zagra z Fiorentiną. To fantastyczny bramkarz, jeden z najlepszych w Europie. W Juventusie uważamy go za następcę Gianluigiego Buffona - komplementował Szczęsnego jego trener.

Ostatnie tygodnie są bardzo intensywne dla piłkarzy "Bianconerich", którzy rywalizują na boisku co trzy dni. Szczęsny zadebiutował w oficjalnym meczu w nowym klubie w 3. kolejce przeciwko Chievo Werona (3:0). Występ reprezentanta Polski został oceniony przez włoskich ekspertów bardzo wysoko.

Rotacja w bramce jest spowodowana dalszym procesem wprowadzania i przygotowywania Szczęsnego do przejęcia miejsca w bramce po Buffonie w perspektywie następnego sezonu. Allegri tym samym dał jasno do zrozumienia włoskim mediom, że najlepsza ekipa Serie A nie chce sprowadzić bramkarza Atletico Madryt Jana Oblaka.