Virtus.pro i Team Kinguin spadają w rankingu HLTV.org

E-sport
Virtus.pro i Team Kinguin spadają w rankingu HLTV.org
fot. HLTV.org

Polacy ponownie spadają w rankingu najlepszych drużyn świata. Virtus.pro wypadło z pierwszej dziesiątki, a Team Kinguin nie utrzymało się na swojej pozycji.

Wpływ na zmiany w czołówce miał turniej ESL One New York 2017 wygrany przez FaZe Clan. Formacja, która straciła sporo punktów przez wprowadzenie zmian kadrowych, ponownie wdrapuje się na szczyt zestawienia. Triumf w Nowym Jorku awansował ich o cztery pozycje, pozwalając ponownie zbliżyć się do podium. Podium – co trzeba nadmienić – nienaruszonego. SK Gaming nadal piastuje pozycję lidera, utrzymując bezpieczną odległość od G2 Esports oraz North. Sporo zyskał również Team Liquid. W ostatnim czasie Amerykanie dwukrotnie dotarli do wielkich finałów zawodów, przez co dziś mogą cieszyć się z szóstego miejsca.

Od szczytu rankingu konsekwentnie oddalają się jednak zespoły, które dobrze pamiętają, jak to jest być pierwszą formacją świata. Co prawda, Astralis spadło tylko na lokatę piątą, aczkolwiek Virtus.pro ponownie pożegnało się z czołową dziesiątką. Dziś Polacy zadowolić muszą się pozycją numer dwanaście.

Zwycięstwo ESL Mistrzostw Polski nie pomogło Team Kinguin w rankingu. „Pingwiny’ spadły bowiem o jedno oczko i według HLTV.org są dopiero dwudziestą szóstą drużyną na globie. Być może wyjazd do kalifornijskiego Burbank poprawi ich sytuację.

Czołowa dwudziestka świata według HLTV.org:

 

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze