Jozak szykuje w Legii rewolucję kadrową!

Piłka nożna

Wiele wskazuje na to, że ten sezon będzie kluczowy dla piłkarzy Legii Warszawa. Świeżo upieczony szkoleniowiec stołecznej drużyny - Romeo Jozak po zapoznaniu się z nowymi podopiecznymi stwierdził, że w jego zespole są zbyt wiekowi gracze. Dlatego być może już zimą, a na pewno po zakończeniu sezonu dokona rewolucji kadrowej.

O przełomie w ekipie mistrzów Polski poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego" - Robert Błoński, który gościł w ostatnim odcinku Cafe Futbol. Jego zdaniem już w styczniu może dojść do wielu roszad w Legii. Chodzi głównie o piłkarzy, którzy są już po "trzydziestce". Zdaniem chorwackiego trenera kilku z nich nie jest w stanie przeskoczyć pewnego poziomu. Jozak twierdzi, że chcą skutecznie rywalizować na arenie europejskiej, rotacja w kadrze jest niezbędna.

Na celownik zostali wzięci dwaj bramkarze - Arkadiusz Malarz oraz Radosław Cierzniak. Podstawowy golkiper ekipy z Łazienkowskiej 3 ma już 37 lat, z kolei jego zmiennik jest o trzy lata młodszy. Na swoją szansę wciąż czeka młody i utalentowany Radosław Majecki, który ma być bramkarzem na lata. Z drużyną na pewno pożegna się Łukasz Broź, któremu po sezonie kończy się kontrakt i dostanie wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Podobny los może spotkać Tomasza Jodłowca, który po prywatnych zawirowaniach jest daleki od dawnej formy.

Duże znaki zapytania stoją przy Kasparze Hamalainenie oraz Miroslavie Radoviciu. Fiński pomocnik ma częste wahania formy jak na tak doświadczonego zawodnika. Ponadto jest bardzo wysoko na liście płac. Natomiast dla Radovicia decydująca będzie zima i przygotowania do rundy wiosennej. Jeżeli wróci do dawnej dyspozycji to zapewne wskoczy do składu. Jednak istnieje niebezpieczeństwo, że "Rado" już nigdy nie będzie w stanie prezentować takiego poziomu jak sprzed operacji.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie