Kowaliow: Nie potrzebuję trenera do podawania wody

Sporty walki
Kowaliow: Nie potrzebuję trenera do podawania wody
fot.

Przy okazji walki pomiędzy Canelo Alvarezem i Giennadijem Gołowkinem, w kasynie MGM Grand w Las Vegas pojawił się były mistrz świata wagi półciężkiej WBA/IBF i WBO Siergiej Kowaliow (30-2, 26 KO). Tematem numer 1 było burzliwe rozstanie się z trenerem Johnem Davidem Jacksonem, który kończąc współpracę z "Krusherem", nazwał go... sukinsynem. Rosjanin zachował klasę.

Kowaliow nie obrzucał Jacksona epitetami, ale wspólnie z obecnym na spotkaniu menedżerem Egisem Klimasem (reprezentuje m.in Wasyla Łomaczenkę) zwrócił uwagę, że Jackson tak naprawdę niczego Siergieja nie nauczył. - Nie potrzebuję kogoś do podawania wody – stwierdził Kowaliow, który ponownie wyjdzie na ring 25 listopada w Nowym Jorku, w walce z Wiaczesławem Szabarańskim (19-1, 16 KO).

 

- Być może on jest dobrym trenerem, być może człowiekiem, ale na tym etapie mojej kariery ja potrzebuję nauczyciela, który pomoże mi osiągnąć nowy pułap. Dobry trener dyktuje zawodmikowi, co ma robić. Jeśli to pięściarz mówi trenerowi robimy to, czy tamto, ustawia program treningów, to nie jest dobrym trenerem. Trener ma pomagać w trakcie walki, pomiędzy rundami, kiedy masz tylko minutę na odpoczynek. Ma wytłumaczyć (co się dzieje), pomóc w taktyce. Kiedy i jak zadawać ciosy. Ja wiem, co potrafię, jestem w boksie od 11 roku życia - powiedział Kowaliow.

 

- Trener musi powiedzieć, jak otworzyć drogę do tego, by wykorzystać twoje umiejętności. Każdy z nas, pięściarzy, ma  w ringu silny zastrzyk adrenaliny, nie widzimy wszystkiego. Z boku lepiej widać. Zadanie trenera – kilka słów, zrób to, zrób tamto... ale z (Jacksonem) ja tego nie czułem, nie miałem. Mówił mi "dobra runda" albo "zła runda". To akurat wiedziałem. Dyskusja o tym, że powinniśmy się z Johnem rozstać, iść swoimi drogami, trwała od dawna - dodał Rosjanin.

 

Zapytany, kogo uważa za najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe, Kowaliow odparł: - Lubię wielu, nie wyrózniam jednego. Anthony Joshua, Giennadij Gołowkin, Canelo Alvarez, Wasyl Łomaczenko... jest wielu wielkich.

 

Wśród ewentualnych nowych trenerów Kowaliowa, najczęściej wymieniane są obecnie nazwiska Joela Diaza i Rudy Hernandeza.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze