Manchester City podpisze nowy kontrakt z rewelacyjnym Brazylijczykiem?

Piłka nożna
Manchester City podpisze nowy kontrakt z rewelacyjnym Brazylijczykiem?
fot. PAP

Manchester City nie chce wypuścić wielkiego talentu ze swoich rąk. Według dziennika Daily Mirror, "The Citizens" w obawie przed ogromnym zainteresowaniem wielkich klubów europejskich osobą Gabriela Jesusa najprawdopodobniej już teraz przedłużą trwający do 2021 roku kontrakt. Oczywiście znacznej poprawie ulegną także zarobki Brazylijczyka.

Gabriel Jesus dołączył do zespołu City w styczniu tego roku . "The Citizens" zapłacili za Brazylijczyka 32 miliony euro, a ten błyskawicznie odpłacił się bardzo dobrą postawą na boisku. W 17 występach Jesus zdobył 12 bramek.

Według dziennika "Daily Mirror, kontrakt Brazylijczyka jest ważny do lata 2021 roku, ale klub będzie zabiegał o jak najszybsze przedłużenie obowiązującej umowy. Zarobki 20-latka miałyby ulec również znaczącej poprawie - z 70 tysięcy funtów tygodniowo na 150 tysięcy funtów tygodniowo. Kontrakt oczywiście wyraźnie podniesie także kwotę odstępnego za Jesusa, która ma wzrosnąć do 100 milionów funtów.

Rekordowo wysokie tranfery w letnim okienku transferowym pokazały, że barier finansowych już praktycznie nie ma. A 32 miliony euro wydane na jeden z największych talentów na świecie przy 222 milionach zapłaconych za przejście Neymara z FC Barcelona do PSG są niczym strzał w dziesiątkę...

mt, Polsat Sport, Mirror

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze